השקה רשמית למעבדת LAMBDA

מעבדה לבינה מלאכותית, למידה ממוחשבת וניתוח נתונים

13 מרץ 2019
השקה רשמית למעבדת LAMBDA

ברכות למחלקה להנדסת תעשיה בפקולטה להנדסה באוניברסיטת ת"א אשר חנכה בתאריך ה 12.03.2019 את המעבדה החדשה לבינה מלאכותית, למידה ממוחשבת וניתוח נתונים. בראש המעבדה עומד פרופ' עירד בן-גל, חבר סגל וראש המחלקה לשעבר שעוסק במחקר יישומי בשיתוף פעולה עם חברות רבות בארץ ובעולם. תחומי המחקר של פרופ' בן-גל כוללים נושאים כגון: בינה מלאכותית (AI)BIG DATA ומדעי הנתונים, למידה חישובית, ניתוח עסקי ויישומי תורת האינפורמציה, כל זאת עם דגש חזק על אתגרים תעשייתיים אמיתיים.

 

מעבדת LAMBDA עוסקת במחקר בתחומים של בינה מלאכותית (AI), למידה חישובית ו -Big Data. החזון של המעבדה הינו ליצור שיתוף פעולה משמעותי בין האקדמיה לבין מגזרי התעשייה וההיי-טק ולהביא אל הפרקטיקה שיטות מחקר מתקדמות וחדשניות בתחומים אלה.

במעבדה מתקיים מפגש מרתק ואינטראקציה בין חוקרים מובילים מהאקדמיה לבין מקבלי החלטות ולבין סטודנטים הצפויים להיות הדור הבא של מקבלי ההחלטות במדינה, בתעשייה ובהיי-טק

 

בארוע ההשקה התקיים סמינר מחקרי ומפגש על כוס יין להשקתה הרשמית של המעבדה. פרופ' עירד בן-גל ספר על הפעילות הענפה של קבוצת המחקר, על שיתופי פעולה חדשים ועל הפרויקט המשותף עם אוניברסיטת סטנפורד בנושא Digital Living.

בהמשך, שי יאנובסקי, חוקר שותף במעבדה וראש קבוצת הבינה המלאכותית בצ'ק פוינט, העניק הרצאה בנושאInterpretability and Explainability of Complex Models .

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive