התמחויות במחלקה להנדסת תעשייה

התמחויות

המחלקה להנדסת תעשיה מציעה שלוש התמחויות הנמצאות בחזית המקצועיות והמחקרית של הנדסת תעשייה:

 

לתכנית הלימודים המפורטת >

 

אנליטיקה עסקית (Business Analytics)

למדו ליצור ידע ממידע רחב היקף והשיגו יתרון תחרותי לארגון שלכם בסביבה העכשווית עתירת הנתונים. 

 

אנליטיקה עסקית היא תחום ידע המשלב בין טכנולוגית מידע לתחומי הניהול והתפעול. התחום מציע הזדמנויות למצות את הפוטנציאל הגלום במידע הרב הנאסף במערכות המידע של הארגונים לצרכי חיזוי וקבלת החלטות. מיצוי פוטנציאל זה מאפשר עיצוב אסטרטגיה עסקית טובה יותר לארגונים ושיפור הביצועים הכספיים והתפעוליים שלהם.

התמחות באנליטיקה עסקית כוללת קורסים בנושאים כמו ניהול והיתוך של נתוני עתק (big data), כריית ידע, מחסני נתונים, אינטליגנציה עסקית, ויזואליזציה של נתונים, אחזור מידע ומערכות המלצה.

 

היבטים אנושיים במערכות (Human Aspects of Systems)

ניתוח ותכנון מערכות אירגוניות, כלכליות וטכנולוגיות תוך התייחסות לאנשים שמשתמשים בהן.

 

חיינו מתנהלים תוך שימוש במערכות מורכבות, עתירות מחשוב, כמו מערכות כלכליות, מערכות הבריאות, מערכות תחבורה, מערכות משפט ואכיפה, מערכות תקשורת וכד'. התכנון והניהול של מערכות אלה מחייב התייחסות למגוון של היבטים טכניים וכלכליים. אולם ישנה גם חשיבות רבה להתייחסות לאנשים שאותן המערכות באות לשרת. התעלמות מצורכיהם ומאפייניהם של האנשים עשויה להביא לכישלון של המערכת.

הלימודים והמחקר בהתמחות מתמקדים בשילוב כלים ממדעי החברה (כגון כלכלה, פסיכולוגיה, גאוגרפיה חברתית, מדעים קוגניטיביים) עם כלים ושיטות מהנדסת תעשייה, תחומי הנדסה אחרים ומדעי המחשב. מטרת התוכנית להכשיר אנשי מקצוע וחוקרים בעלי ידע ומיומנויות לתכנון, ניהול ומחקר של מערכות שבתפעולן קיים פן התנהגותי.

ההתמחות כוללת קורסים בנושאים אינטראקציה אדם-מחשב, תורת משחקים, אינטראקציה עם מערכות אוטומטיות, מודלים כמותיים של ביצועי אנוש, תכן והערכה של ממשק אדם מחשב, שימושיות של אבטחת מידע ופרטיות מידע, ונושאים נוספים.

המחקר בתחום עוסק בהיבטים התנהגותיים של אבטחת מחשבים, אינטראקציה עם מערכות רובוטיות אוטונומיות, פרטיות מידע ברשתות חברתיות, ניהול תקשורת בסביבות רפואיות, מודלים של השלכות של חקיקה על יעילות מערכות, ונושאים אחרים.

 

תפעול ולוגיסטיקה בעידן הדיגיטלי (Operations & Logistics in The Digital Age)

.אתגרים חדשים וטכנולוגיה מתקדמת בתחומי הליבה של הנדסת תעשייה

 

תפעול ולוגיסטיקה עוסקים בזיהוי, ניתוח ואופטימיזציה של תהליכים בארגוני ייצור ושירותים. אלו כוללים תחומים כגון: ארגון ושיטות, ניהול שרשראות אספקה, ניהול הרכש והמלאי, תובלה ותחבורה. הכלכלה הגלובלית הבאה לידי ביטוי בחברות בינלאומיות, שיתופי פעולה ברחבי הגלובוס, ושווקים מגוונים, כמו גם המודעות הסביבתית ההולכת וגדלה מציבים בפני הארגונים אתגרים חדשים בתחומים אלו. החדשות הטובות הן שהטכנולוגיה הדיגיטלית ההולכת ומתפתחת מציידת אותנו במגוון כלים להתמודד עם אתגרים אלו. האינטרנט, הענן והמחשבים רבי העוצמה הנמצאים בכף ידו של כל אחד מאתנו הופכים טכנולוגיות שעד לא מזמן היו ייחודיות ויקרות לזמינות וישימות לכל.

 

כל אלו משנים את פני תחומי התפעול והלוגיסטיקה והופכים אותם לרלוונטיים ומעניינים מתמיד.  הלימודים במסגרת התמחות זו יעמיקו את הידע המעשי והתיאורטי שלכם, יעניקו לכם ידע וכלים לקבלת החלטות שיאפשרו לכם להתמודד בהצלחה עם האתגרים בהם תפגשו בהמשך עבודתכם כמהנדסים, מנהלים ואנשי מחקר ופיתוח.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>