דבר יו"ר ארגון עמיתי התעשייה

פרופ' דוד מנדלוביץ
פרופ' דוד מנדלוביץ

אוניברסיטת תל אביב חרטה על דגלה את השילוב בין מצוינות, חדשנות ויזמות.

 

מאמצים להגברת השיח עם התעשייה נעשו במקביל בפקולטה להנדסה ובבית הספר למדעי המחשב.

לאחרונה קיבלנו החלטה לשלב ידיים וליצור גוף אחוד IAP שיתמוך במאמצים אלו בשני האירגונים ביחד. ארצה להודות לפתיחות של דקאן הפקולטה להנדסה לשעבר פרופ' יוסי רוזנוקס וראש בה"ס למדעי המחשב פרופ' סיון טולדו ש"הרימו" את הכפפה ותמכו ליציאה לדרך משותפת.

אני סמוך ובטוח שאיחוד זה יעניק לנו תשואה רבה בהעמקת הקשר וההשפעה ההדדית בין האקדמיה לתעשיה.

 

בעשרות שנות קיומם, הפקולטה להנדסה ובית הספר למדעי המחשב בנו לעצמם שם של מוסדות מחקר עם גוון טכנולוגי מוביל. פעילותן השפיעה הן על המחקר הבסיסי והן על המחקר המעשי.

הוכשרו אלפים רבים של בוגרות ובוגרים המהווים את עמוד השדרה של תעשיית הייטק הישראלית. מנהלים רבים, מומחים, יזמים וקובעי דרך כולם יצאו מכותלי האוניברסיטה וחלקם אף מסייעים בהכשרת הדורות הבאים.

 

בכדי להגשים את חזון האוניברסיטה בצורה מיטבית הקמנו את ארגון עמיתי התעשייה. ארגון זה אמון על הוספת ממד נוסף לפעילותה המצוינת של האוניברסיטה- תעשיית ההייטק.

הבנו שניפוץ תקרת הזכוכית בנושאים של מצוינות ורלוונטיות ייתכן בעיקר בעזרת שותפינו החשובים מהתעשייה.

שותפים אלו הם הבית החם של למעלה מ 90% מבוגרינו. הם המשתמשים העיקרים של הטכנולוגיות שאנו מפתחים והם הגופים המרכזיים שלוחשים לנו באוזן מה היא הבעיה הבאה שלה אנו נדרשים למצוא פתרון.

כמאמר הלוגו של הפקולטה להנדסה: "אלה שמתאהבים בבעיה הם אלה שממציאים לה פתרון".

 

ארגון עמיתי התעשייה אמון על הגברת שיתוף הפעולה עם חברות התעשייה בנושאים של השמת סטודנטים, מחקרים משותפים, מלגות ופרסי הצטיינות, מיזמים משותפים ושיפור תוכניות הלימוד והגדרה מעודכנת של תחומי המחקר הנחוצים.

אנו שבעי רצון משיתוף הפעולה עם התעשייה הכולל חברות גדולות, חברות בינוניות, סטארט אפים, חברות בינלאומיות וכל אלו ממגוון תחומי הפעילות של תעשיית ההייטק המקומית.

 

אביע את משאלתי ששיתוף פעולה זה יתרחב ויתעצם ויהווה גורם משפיע להתפתחות האוניברסיטה ולקידום תעשיית ההייטק.

שלכם.ן,

פרופ' דוד מנדלוביץ

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>