סימפוזיון לכבוד יום הולדתו השמונים של פרופ' עמנואל מרום.

בתמונה – דברי ברכה של מר ישראל כשר, תלמידו הראשון של פרופ' מרום באוניברסיטת תל-אביב.

16 נובמבר 2014

פרופ' עמנואל מרום נמנה על מייסדי הפקולטה להנדסה. הוא שימש כדיקאן השלישי של הפקולטה להנדסה בשנים 1980 עד 1983 וכסגן נשיא האוניברסיטה ודיקאן המחקר בשנים 1992 עד 1997.

פרופ' מרום נחשב אחד מהאבות המייסדים של תחום האלקטרואופטיקה בישראל. הוא הנחה והכשיר תלמידים רבים הממלאים כיום תפקידי מפתח בתעשייה ובאקדמיה הישראלית.

גם כיום פרופ' מרום ממשיך במרץ בפעילותו האקדמית, בהנחיית תלמידים לתארים גבוהים ובתמיכה בדור הצעיר של תלמידי האלקטרואופטיקה, דרך הקרן לאלקטרואופטיקה אשר אותה ייסד ובראשה הוא עומד.

בשישי לנובמבר התקיים סימפוזיון חגיגי לציון יום הולדתו השמונים של פרופ' מרום. באירוע השתתפו עמיתים מכל האוניברסיטאות בישראל, תלמידים בעבר ובהווה ובני משפחה.

רשימת המרצים כללה שלושה אורחים מחו"ל –

פרופ' שעיה פיינמן מ UCSD, פרופ' יואל פינק מ MIT  ופרופ' רנה דנדליקר מ EPFL.

כמו כן הרצו תלמידיו לשעבר – פרופ' דוד מנדלוביץ מאוניברסיטת תל-אביב, פרופ' אוריאל לוי מהאוניברסיטה העברית ותלמידו הנוכחי מר הראל חיים. כמו כן הרצה בנו של עמנואל, פרופ' דן מרום מהאוניברסיטה העברית.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive