• ראשי
 • תחומי מחקר - הנדסה מכנית

  • זורמים
  • מכניקה
  • חומרים
  • אנרגיה
  • מערכות
  • סביבה
  מכניקה
  פרופ' אברהם קריבוס המעבדה לאנרגיית השמש המעבדה לאווירודינמיקה אנרגית שמש, מערכות פוטווולטאיות, מערכות תרמיות, קוגנרציה, מנועים זעירים, MEMS, מרכזים אופטיים, קרינה, מעבר חום, התפלה, אופטימיזציה.
  ד"ר איגור ברינסקי מעבדה למכניקה רב-ממדיות של מוצקים מיקרו וננו-מכניקה של מוצקים' שבר דינמי מכניקת חלקיקים חישובית 'מקנוקת חומרים הסלולריים / מטא-חומרים
  ד"ר איילת לסמן מעבדה לביומכניקה של תאים השפעה של מאמצים מכניים על תהליכים ביולוגים מגוונים כגון תנועה תאית, חלוקה, תקשורת בין תאית, התמיינות תאי גזע , יצירת כלי דם.  אינטרקציה מכנית של תאים עם הסביבה שלהם (חומר סיבי), בדגש על חומר עם תכונות אלסטיות לא לינאריות. שימוש בביו-חומרים לגידול תאים בתלת מימד, מיקרוסקופיית אור תלת מימדית, אנליזת תמונה למדידת עיבורי החומר וכימות הכוחות שהתאים מפעילים. מידול באלמנטים סופיים של אינטראקציה תא-סביבה.
  ד"ר בת-אל פנחסיק המעבדה לביומימטיקה של מערכות מכניות ופני שטח תופעות פני שטח, הרטבה וקפילריה, חומרים בהשראת הטבע, הדבקה הפיכה, חרקים, שיפעול ותנועה
  פרופ' דב שרמן מעבדה למכניקת השבר שבר בעצמות, בקעים בקליפת כדור הארץ (משושים), שבר בחומרים פריכים ובחד גבישים, שבר ברמה האטומיסטית, אנליזת פני שבר. מאמצים בשכבות דקות, מיגון בליסטי פריך. ניסויים, תאוריה וחישובים.
  פרופ. הרצל חי המעבדה למכניקת מוצקים מכניקת שבר, חומרים מרוכבים, קריסה, ציפויים דקים, מכניקה ניסויית, הדבקות.
  פרופ' זהר יוסיבאש המעבדה למכניקה חישובית וביומכאניקה ניסויית מכניקה חישובית עם דגש על שיטות אלמנטים סופיים מסדר גבוה ליישומי מכניקת השבר וביומכאניקה, ניסויים למציאת התגובה המכאנית של עצמות ועורקים בבני אדם, אפליקציות קליניות למחקר ההנדסי בתחום האורטופדיה, אונקולוגיה, כלי דם ואנדוקרינולוגיה.
  פרופ' יאיר שוקף מכניקה סטטיסטית של חומרים רכים מכניקה סטטיסטית, חומרים גרגריים, פיקוק, תסכול גיאומטרי, ביו-מכניקה, חומרים חיים, מטא חומרים מכנים.
  פרופ' (אמריטוס) יעקב עבודי   גלים, חומרים מרוכבים, חומרים בוביים, מבנים חכמים, מבנה גרדינטי.
  פרופ. יצחק הררי המעבדה למערכות חישוביות מכניקה חישובית, אלמנטים סופיים, גלים.
  פרופ' (אמריטוס) לזלי בנקס-סילס המעבדה למכניקת שבר מכניקת שבר, חומרים פייזואלקטריים, חומרים מרוכבים, התעייפות, סדקים.
  פרופ' (אמריטוס) ליאוניד סלפיאן   גלים, מכניקת שבר, פלסטיות, מוצקים, מבנים.
  פרופ' (אמריטוס) משה פוקס המעבדה למערכות חישוביות ניתוח מבנים, תכן מבנים, בקרת מבנים.
  פרופ' סלבה קרילוב המעבדה לתכנון ואפיון מיקרו-מערכות  MEMS, מערכות אלקטרו-מכניות זעירות, התפשטות גלים, בעיות מצומדות.
  דר' עמירם מושיוב   רובוטיקה, מכטרוניקה, ראייה ממוחשבת, רשתות עצביות, בקרה, אלגוריתמים גנטיים, כלי שיט, אנליזת מבנים.
  פרופ' (אמריטוס) ריימונד פרנס   התפשטות גלים, עומסים נעים, תנודות, דינמיקת מבנים.
  פרופ' שמואל ריבקין   מכניקת השבר, חומרים מרוכבים, בעיות מגע, מערכות מחזוריות.חומרים בעלי מבנה היררכי, מכניקה של  סריגים.
  פרופ' ראמי חאג'-עלי המעבדה למכניקת חומרים מרוכבים מודלים לא ליניאריים, מודל נזקים, חומרים מרוכבים, מבני חומרים מרוכבים, מיקרו-מכאניקה, מכאניקה חישובית, אופטימיזציית מבנים, רשתות עצביות מלאכותיות.
  אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
  אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
  UI/UX Basch_Interactive