בכל תמונה מטושטשת יש תמונה חדה שרוצה להתגלות

ד״ר רג׳א ג׳יריס חוקר למידה עמוקה של מחשבים, כיצד הם לומדים ואיך זה יכול לשמש אותנו.​

החוקר מאחורי המחקר

בשנים האחרונות חלה התקדמות מאוד גדולה בתחום של למידה עמוקה, שהוא תת תחום של למידת מכונה (הידועה גם כאינטליגנציה מלאכותית בפי הקהל הרחב) שבו מנסים לגרום למחשב ללמוד לבד

 

ההתקדמות הזאת הובילה לשיפור אדיר בביצועים בתחומים כמו זיהוי אובייקטים, הבנת שפה, הבנת דיבור, שיפור איכות תמונה, נהיגה אוטונומית, רפואה (זיהוי גידולים מסריקות בצורה אוטומאטית) ועוד.

 

אחד הדברים שמעיבים על ההצלחה הגדולה של התחום הוא שאנחנו לא מבינים למה הכלים של למידה עמוקה הם כל כך חזקים. כלומר למה הם מצליחים לעשות דברים שכלים אחרים נכשלו בהם. כלומר איננו מבינים מה כל כך מיוחד בהם או מה נותן להם את היכולות שיש להםהבנה תיאורטית של כלים אלו מאוד חשובה בעיקר כאשר רוצים להשתמש בהם ביישומים רגישים כמו רפואה או נהיגה. 

 

המחקר של ד"ר גיריס, מבית הספר להנדסת חשמל של הפקולטה להנדסה אוניברסיטת תל-אביב מתבסס על תיאוריה אבל גם על שיפור תמונה ותכנון אופטיקה חדשה ולנסות לגרום למכונה להוציא מידע שאנחנו לא רואים. הוא וחוקריו מנסים לתת הבנה טובה יותר של הכלים הללו ובעזרת ההבנה הזאת לפתח כלים חדשים שמשיגים ביצועים טובים יותר.

 

עוד על ד"ר גיריס ומחקרו ניתן למצוא באתר שלו

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive