והיום ב#דרך_הבוגר_ת - טל לאופר!

בוגרת תואר במדעי המחשב והנדסת חשמל ובעלת תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב

תמונת אילוסטרציה של שתי נשים, אחת מחזיקה לפטופ, מטושטשות, וכתוב #דרך_הבוגר_ת

טל לאופר החלה את דרכה בחברת IBM בעודה סטודנטית לתואר כמהנדסת VLSI - תכנון צ'יפים. בהמשך עברה לסטרטאפ ישראלי Bigband Networks, שיותר מאוחר נקנה ע"י חברה בינלאומית גדולה. היא עבדה עם צ'יפים מסוג FPGA שאפשרו לה יותר גמישות ומהירות בפיתוח, משום שאלו רכיבים שניתנים לתכנות חוזר. בהמשך טל ניהלה פיתוח חומרה ומערכות עם 20 איש תחתיה.

תפקידה האחרון הוא כמנהלת קווי מוצרים בחברת ARRIS.

טל מספרת "התעניינתי בארכיטקטורה של מערכות וגם בצד של הלקוחות. בניהול מוצר חשבתי שאהיה לזמן קצר ושאחזור לפיתוח. בסוף התאהבתי בניהול מוצר ונשארתי. אהבתי גם את הצד האסטרטגי של השוק, מה צריך לעשות כדי להצליח. כל זה הוביל אותי לעשות תואר MBA".

בהמשך חברת ARRIS קנתה את הסטרטאפ וטל נשארה העובדת היחידה בארץ מהסטרטאפ.

איך הייתה ההתנהלות שלך כעובדת יחידה?

טל עונה "עבדתי מהבית וטסתי המון מהעבודה. אני יודעת לנהל את עצמי היטב. ניהול מוצר אומר לעבוד גם בשעות לא שגרתיות, כי עובדים עם חו"ל. ההצלחה בתפקיד תלויה ביוזמה ובהתמדה, בייחוד כשהעבודה היא מרחוק".

מי היו הלקוחות שלכם? מה המוצר האחרון שניהלת?

"הלקוחות שלנו הם חברות כבלים מכל העולם, ביניהן חברות גדולות מאוד. שוק התקשורת מורכב מראוטרים, סרברים ומחשבי על. בתפקיד האחרון שלי היה עליי ליצור מערכת ניהול שתנהל מערכת מורכבת של מגוון רכיבים כאלה כך שיפעלו באופן נכון ומתואם".

אילו טיפים את יכולה לתת לבוגר המתחיל את צעדיו בעולם התעסוקה?

"להסתכל לצדדים, לנתב את עצמך למה שתרצה לעשות, כבר מההתחלה. אהבתי את צד הלקוחות וזה הוביל אותי לשאול המון שאלות ומתוכן התקדמתי לתחום של ניהול מוצר, שמתאים לי מאד.

טיפ נוסף הוא להתנדב! אני מתנדבת ב-SheCodes כארבע שנים. ההתנדבות שם נותנת ניסיון ניהולי וגם אפשרות לעזור לנשים צעירות החדשות בתחום להתקדם.

לעזור לתמוך בדור הבא של מהנדסות, זה מאד מספק אותי. אני לומדת מזה דברים חדשים, טכנולוגיות חדשות שקשורות במה שהתלמידות לומדות. ההתנדבות מאפשרת לי להכיר א.נשים שונים ודרכי עבודה אחרות מכפי שהכרתי".

מה חלקך בהתנדבות ב-SheCodes? כיצד הצלחת לשלב את ההתנדבות עם הקריירה?

"ניהלתי פרויקט ומוצר מטעם SheCodes עבור שדולת הנשים. היו שבועות שהקדשתי לכך 10 שעות והיו שבועות שרק שעה אחת, תלוי בלחץ בעבודה. היום אני מנהלת ארצית של קורס פרוייקטי גמר של הארגון".

מה הכיוון שלך לעתיד?

"אני מאד אוהבת טכנולוגיה, ורוצה ללמוד תחומים חדשים. הייתי רוצה לעבוד בתחום שמשפיע בצורה ישירה יותר על אנשים, ועוזר להם לשפר את חייהם".

הלינקדאין של טל לאופר

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive