עוזי אוריון

עוזי אוריון משמש כיום כחוקר באוניברסיטת תל אביב, מרצה באקדמיה וכיועץ בתחומי הנדסת מערכות לחברות שונות.

עוזי פרש מחברת אלביט מערכות אלקטרו-אופטיקה אלאופ, לאחר כ-40 שנות עשייה בעיקר בתחום הנדסת המערכות. תפקידו האחרון היה אחראי על ייזום ופיתוח טכנולוגיות חדשות בחברה. בתפקידו הקודם היה מהנדס ראשי של החברה וראש מינהל הנדסת מערכות.

קודם לכן, עבר מגוון רחב של תפקידים שכללו פיתוח אלקטרוניקה, תכנון מערכות רבות, ביניהן מערכות לייזרים צבאיים מתקדמים, מערכות בקרת אש של טנקי המרכבה לדורותיהם וטנקים רבים אחרים, מערכות מדידה ללא מגע של רכיבים מכאניים תוך כדי מהלך ייצורם, מערכות צילום חלליות ומערכות ימיות. כמו כן ניהל דסק שיווקי ויחידות עסקיות, בנוסף על  ניהול יחידות טכנולוגיות.

לעוזי תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה (בהצטיינות יתרה) מאוניברסיטת "בן גוריון" בבאר שבע. לפני כן סיים בהצטיינות יתרה את בית הספר להנדסאים של אורט "יד סינגלובסקי"

עוזי פעיל בהנהלת האיגוד הישראלי להנדסת מערכות INCOSE_IL  ושימש בעבר כנשיא האיגוד. במסגרת זו, שילב בפעילות האיגוד תעשיות "לא ביטחוניות" רבות, סייע להקים מסגרות לימוד לתואר שני בהנדסת מערכות למהנדסים, טיפח את נושא הנדסת המערכות בקרב בני נוער וכן הרחיב את מעגל פעילויות האיגוד והוסיף קבוצות עבודה חדשות. עוזי שימש גם כיושב ראש הכנסים הבינלאומיים השישי והשמיני בהנדסת המערכות ב-2013 וב-2017.

עוזי חוקר ופועל, יחד עם גורמים בארץ ובחו"ל  לפיתוח והטמעת שיטות חדשות בהנדסת מערכות, כגון תהליכים יעילים של אינטגרציה מערכתית רב תחומית, ניהול סיכוני אינטגרציה וכן תהליכי פיתוח מהיר שמבוססים על שילוב של Lean ו-Agile. עוזי חוקר כיום את הסיבות להתארכות משך פיתוח של מערכות מורכבות והדרכים לקיצור משך זה. בנוסף לכך, הוא עוסק בהוראת נושאי הנדסת מערכות לתלמידי תואר שני, באוניברסיטת תל אביב ובמכון הטכנולוגי חולון HIT, מרצה אורח בטכניון, במכללת אורט בראודה ובמכללה ההנדסית אפקה וכן מלמד קורסים שונים בתעשיות הביטחוניות והלא ביטחוניות.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive