אודות TAU-SERI

עודכן: 20.06.2018

אודות המכון

הנדסת מערכות צמחה כמענה לפיתוח מערכות טכנולוגיות גדולות, בעיקר צבאיות, באמצע המאה הקודמת. זהו תחום ידע מתפתח, שאחראי בלעדית על היכולת לפתח מערכות מורכבות בעולם המודרני. מאז צמיחת התחום חלו בעולם תמורות רבות ופותחו שיטות חדשות המשמשות כיום מגזרי תעשייה רבים ומגוונים לפיתוח מוצרים ושירותים. עם זאת, השיטות הקיימות בתחום אינן נותנות מענה לאתגרים רבים של פיתוח מערכות מורכבות בעידן המודרני ונוצר פער מהותי בהגדרת שיטות וכלים של הנדסת מערכת. האתגרים העיקריים איתם מתמודדת התעשייה כיום כוללים: חדשנות, יצירתיות, גמישות ומענה לשינויים דרמטיים בשווקים, בטכנולוגיות ובכלכלה. אופי התעשייה בארץ ואתגריה מביאים לצורך במחקר ופיתוח של שיטות וכלים חדשים להנדסת מערכות כחלק מניהול הפיתוח ומחזור החיים של מוצרים אלו. מאידך, מספר החוקרים בארץ באקדמיה בתחום הליבה של הנדסת מערכות קטן ביותר. 

 

TAU-SERI

TAU-SERI מהווה מיזם למחקר ולימודים בתחום הנדסת מערכות כחלק מהפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל-אביב. מתוכננת פתיחת תכנית למצטיינים לתואר שני עם תזה בהנדסת מערכות ואפשרות להמשך ישיר ללימודי תואר שלישי. TAU-SERI ירכז מחקר והנחייה לתארים מתקדמים במסגרת חדשנית ויכשיר את דור העתיד של מובילי התחום בארץ כמענה לאתגרים בתחום.

 

חזון

TAU SERI יהיה גורם מוביל במחקר, חינוך ותמיכה בתעשייה בתחום הנדסת מערכות. המכון יהווה מרכז ידע בתחום הנדסת המערכות. חברי המיזם יבצעו מחקר, ינחו עבודות מחקר לתואר שני ושלישי, יעבירו קורסים ויכשירו את דור העתיד של החוקרים והמובילים בתחום בארץ. כמו כן, יתן המכון מענה לאתגרי התעשייה בהנדסת מערכות.

 

משימות

  1. ביצוע מחקר במסגרת תזה בתואר שני ודוקטורט, ומחקרים משותפים עם גורמים ממשלתיים וחברות.
  2. פיתוח הון אנושי בהנדסת מערכות באמצעות מסלול מצטיינים לתואר שני ושלישי.
  3. הוראה יישומית של הנדסת מערכות ומתן שירותי הנדסת מערכות לתעשייה: פרויקטים, כלים, שיטות, מאמרים.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>