פרופ' יורם רייך

יורם רייך הינו פרופ' מן המניין בבית הספר להנדסה מכנית, הפקולטה להנדסה, אוניברסיטת תל אביב. סיים תואר ראשון בהצטיינות יתירה ושני בהצטיינות בהנדסה מכנית מאוניברסיטת תל אביב. זכה במלגות עמית פולברייט ורוטשילד ללימודי הדוקטורט אותם סיים בהנדסה אזרחית מאוניברסיטת קרנגי מלון בארה"ב.

עבד כ-7 שנים בהנדסה כולל 6 בחיל הים שם הקים את מדור מו"פ ותיב"ם בהנדסה ימית. היה חוקר ופרופסור אורח באוניברסיטאות קרנגי מלון, דיוק וסטנפורד. בשנת 1993 הצטרף לסגל הפקולטה להנדסה, בית הספר להנדסה מכנית באוניברסיטה ומשנת 2007 הוא פרופסור מן המניין. שימש כחבר הנהלה של התא הישראלי של הארגון הבינלאומי למהנדסי ייצור וגם כהן כיו"ר התא. מכהן כחבר בוועדה המייעצת של האגודה הבין לאומית לתכן. ייסד ושימש כיו"ר משותף של קבוצת העניין של האגודה הזאת לתאוריית תכן בנשך 6 שנים.

משמש כעורך ראשי של הירחון הבינלאומי המוביל במחקר על תכן הנדסי וכחבר מערכת של שבעה ירחונים מדעיים נוספים וחבר בוועדות כנסים בין-לאומיים רבים בנושאי מחשוב, יצירתיות ותכן בהנדסה. ייסד עם ששה שותפים מהאקדמיה והתעשייה את המכון הישראלי להעצמת חדשנות, לקידום החינוך ההנדסי והחדשנות בארץ ומשמש כנשיא המכון. הקים את המעבדה לביומימיקרי בבית הספר ללימודי סביבה ע"ש פורטר. עמית האגודה הבינלאומית למחקר בתכן.

חבר המועצה האקדמית העליונה וועדת המינויים העליונה של המכון הטכנולוגי חולון.

פרופ' רייך פרסם למעלה מ- 200 פרסומי בירחונים וכניסים ו-2 ספרים בנושאים של הנדסת מערכות, תכן הנדסי, תיאורית תכן, חדשנות ויצירתיות, ביומימיקרי, בינה מלאכותית וכריית ידע. הנחה למעלה מ- 60 סטודנטים במחקר לקראת תואר שלישי ושני. 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive