יזמות ב-DataLab מבית דיסקונט

ארגון פיננסי או חברת הייטק? דאטה לאב פורצת דרך בתחום הפיננסי

22 אפריל 2023

הכירו את ניצן נמרודי פרידלר, חברת צוות החדשנות בדאטה לאב מבית דיסקונט. Data Lab מבית דיסקונט היא יחידה בחטיבת הדיגיטל, דאטה ושיווק של דיסקונט.  
ניצן החלה את שאיפותיה על קריירה מצליחה ומשגשגת ממש כאן, באוניברסיטת תל אביב, במסדרונות הפקולטה להנדסה כאשר היתה סטודנטית בתואר ראשון במחלקה להנדסת תעשייה והמשיכה לתואר שני במנהל עסקים. בשנתיים האחרונות היא מנהלת מוצר וחברת צוות החדשנות בדאטה לאב, מעבדת הדאטה של בנק דיסקונט, העוסקת בפיתוח פתרונות מעולמות ה- AI\ML  לתהליכים עסקיים.

דאטה לאב מבית בנק דיסקונט הצטרפה לארגון עמיתי התעשייה של אוניברסיטת תל אביב, וגם היא, בדיוק כמונו, רואה את החשיבות העצומה של הקשר בין העולם האקדמי לבין העולם העסקי, ובכלל זה את החיבור לסטודנטים.ות כבר בשלב הלימודים.
בחודש שעבר ארחנו את החברה ליום זרקור ייחודי שבמהלכו הציגו עובדי החברה את פעילותם בעולם העסקי ועודדו את הסטודנטים והסטודנטיות להצטרף לשורותיהם ולהיות הפנים הבאות של החברה כחלק מהצוותים המגוונים הקיימים.

נפגשנו עם ניצן כדי להבין איך מנתבים את מסלול הקריירה לאחר הלימודים המצליחים באוניברסיטה.

ניצן, מה למדת ומתי סיימת את התואר?
למדתי תואר ראשון בהנדסת תעשייה וניהול, סיימתי ב-2018  ותואר שני מנהל עסקים MBA, סיימתי ב-2022, שניהם באוניברסיטת תל אביב.

 

מה לקחת מלימודי הנדסה לקריירה שלך?
אני חושבת שהתואר עזר לי לפתח ולחדד תכונות שחשובות להתמודדות עם הקריירה שלי - יכולת לעמוד בלחצים ועומס מתמשך, עבודה עצמאית והתגברות על אתגרים.  

 

היכן עשית את פרויקט הגמר שלך ובאיזה נושא?
עשיתי את פרויקט הגמר שלי ב – Boxit, בנושא מצוינות תפעולית.

 

איך החל מסלול הקריירה שלך?
בשנתיים האחרונות של התואר עבדתי במשרת סטודנט בחברת ייעוץ המתמחה בניהול פרויקטים. בסיום התואר עברתי לעבוד בבנק הפועלים כיועצת ארגונית בתחום האו"ש, שם עבדתי כשלוש שנים, ובשנתיים האחרונות אני עובדת בדאטה לאב מבית דיסקונט, התחלתי כמנהלת מוצר דאטה והיום בצוות החדשנות.

 

אז מה עושים ב Data Lab מבית דיסקונט?
אצלנו עובדים בשני צירים מרכזיים:
1. פיתוח מודלים חכמים מבוססי Machine learning , הנותנים מענה לתרחישים עסקיים ממוקדים בארגון.
2. פיתוח מוצרים – כמו מנוע NLP לניתוחי טקסט באמצעותו אנו יכולים לנתח כל טקסט כתוב בבנק, מנוע המאפשר טרגוט יעיל וחכם של לקוחות הבנק לצורך מהלכי שיווק, שירות ומכירה ועוד.

 

מה צריך לעשות כדי להתקבל למעבדה?
המעבדה מורכבת ממספר צוותים:
  • צוותי Data scientists - מדעני הנתונים, אלו המפתחים שתופרים פתרון לבעיה העסקית, אחראים לשלבי האנליזה, המחקר, המידול, פיתוח תשתית הנתונים המחקרית, בחירת המשתנים ותיקוף המודל, אחראים לשלבי הבקרה והתחזוקה של המודל בייצור.בעלי השכלה ממגוון עולמות: סטטיסטיקה, מדעי המחשב, הנדסת נתונים, הנדסת תעשייה וניהול, כלכלה ועוד. רובם בעלי תואר שני רלוונטי לתחום.
  • צוות  ML Engineers - האינטגרטורים הראשיים – אלו המפתחים שמעבירים את המודלים לייצור עם הגופים הטכנולוגיים, אחראים על בקרת התהליכים בייצור, מובילים סביבת העבודה טכנולוגית מתקדמת במעבדה.בהשכלתם מגיעים מעולמות הפיתוח: מדעי המחשב, מערכות מידע.
     
  • צוות Product - המנצחים על התזמורת –אלו מנהלי המוצר שגורמים לכל העסק לעבוד, בעלי הבנה עסקית בעולמות התוכן העסקיים והאנליטיים, מנהלים קשר שוטף עם השותפים העסקיים משלב הייזום ועד ההטמעה, קובעים מדדי הצלחה ואחראים לניהול המשימות, איכות התוצרים ולו"ז למודלים.רובם בהשכלתם מהנדסי תעשייה וניהול, כמחציתם בעלי תואר שני במנהל עסקים.
  • צוות Innovation הזרוע "היזמית" של המעבדה, תפקידו לחשוב מה הצעד הבא של המעבדה, להתחבר לשוק התעשייה, לייצר שת"פים עם פינטקים ועם האקדמיה, להזרים מידע חדש ו- Use cases אל המעבדה, וליזום באופן מתמיד מול השותפים העסקיים שלנו. אנחנו מחפשים אנשים טובים! אנשים שחדשנות ויזמות זורמת בעורקם, שלא מפחדים מעבודה קשה, לפרוץ חסמים וגבולות, להתפתח וללמוד.אם אתם כאלה – מקומכם איתנו!

 

מה תפקידך בדאטה לאב מבית דיסקונט, ותתארי לנו איך נראת שגרת היום-יום בData Lab מבית דיסקונט?
אני מנהלת את צוות החדשנות, הזרוע הרוחבית והיזמית של המעבדה. 
כל יום במעבדה שונה מקודמו, אך אם אני מנסה לזקק את הדברים שחוזרים על עצמם אז בכל יום כל אחד מהצוותים מקיים Daily שמטרתו להבין איפה אנו עומדים ביחס לתכולה שהוגדרה ל-sprint , אנו מעדכנים את מערכת ניהול המשימות שלנו (Monday), ורוב היום מוקדש לעבודה על מודל/ מנוע אליו העובד משוייך. אחת לשבוע אנו מקיימים Weekly של כל חברי המעבדה, בפגישה הזו כל פעם עובד אחר מציג את העשייה שלו, וזו הזדמנות מעולה לשמוע את דעתם של חברי הצוות המקבילים, להתייעץ איתם ולייצר יחד רעיונות חדשים. אנחנו גם מקיימים Happy hours וכמובן נפגשים ללאנצ' משותף!
 

מה היית מציעה לסטודנט.ות או לבוגר.ת שהחלו בהליך חיפוש עבודה?
הייתי ממליצה להגיע מוכנים לראיונות עבודה, חשוב לקרוא לעומק במה החברה עוסקת ולהבין מה מצופה מכם בתפקיד אליו אתם מתראיינים.
חיפוש עבודה בשלב התחלתי הוא תהליך מתמשך - אך בסוף מצליחים!
אצלנו בדאטה לאב מבית דיסקונט יש מגוון אפשרויות לתפקידים התחלתיים, אנו מבינים שלרוב הסטודנטים מגיעים ללא רקע מקצועי, אך חשוב לנו לגייס עובדים מלאי מוטיבציה, שרוצים ללמוד ולהתפתח.

 

איך אתם רואים את הקשר בין האקדמיה לבין התעשייה?
הקשר שלנו עם האקדמיה הוא הדדי וחשוב! אנו מבינים שהסטודנטים.ות בעת הנוכחית הם.ן עובדי המעבדה בעתיד, ולכן חשוב לנו להכיר ולגייס אותם.ן כבר בשלבים המתקדמים של התואר. בנוסף, אנו מצטרפים כאורחים שומעים להרצאות בנושאים הרלוונטים לנו, ובכך שואבים השראה רבה מהעולם אקדמי. 

 

מה הטיפ שהיית רוצה לתת לסטודנטים.ות לבוגרים.ות שלנו.
תהיו עם ראש פתוח ללמוד דברים חדשים, גישה פרואקטיבית רעב ותשוקה ללמוד הם המפתח להצלחה!

 

אם לא היית מהנדסת מה היית בוחרת להיות?
ככל הנראה הייתי לומדת משפטים, זה היה הכיוון שלי לאורך כל הדרך וברגע האחרון החלטתי ללמוד מקצוע יותר ריאלי.

 

מעוניינים.ות בקריירה בדאטה לאב מבית דיסקונט? זה הזמן להיכנס ללינק ולהגיש קורות חיים. 

ואם אתם.ן מעוניינים.ות להמשיך את השיח עם ניצן, אז מוזמנים.ות לפנות אליה בעמוד הלינקדין

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>