הנדסה מכנית וחטיבה בביומכניקה

עכביש רובוט

תואר ראשון בביומכניקה: להזיז את האיברים

תמיד רצית לדעת מה גורם לאורגניזמים להתנהג כפי שהם מתנהגים? ואילו מערכות יחסים הם מנהלים בינם לבין עצמם? תואר ראשון בביומכניקה יעניק לך גישה אל העולם המופלא של אחד הענפים המדעיים הבינתחומיים המרתקים ביותר. התוכנית שלנו תחשוף אותך לתכנים מהעולם המכני והביולוגי ותעניק לך כלים על מנת להשתלב בתחומי הביומכניקה. זהו תחום המשלב בין עולם המכניקה (כוחות, מאמצים, חוזק חומרים, זרימה) ועולם הביולוגיה (זואולוגיה, צמחים, תאים ורקמות) על מנת להבין את התכונות המכניות של מערכות ביולוגיות בכל הרמות (תאים, רקמות ואורגניזמים) ולנתח את עקרונות ההנדסה הפועלים במערכות ביולוגיות. הבנה טובה יותר של העקרונות המכניים במערכות ביולוגיות תאפשר פיתוחים טכנולוגיים חדשים כגון רובוטיקה, ביוחומרים, הנדסת רקמות, שתלים ואברים מלאכותיים וביוממטיקה. ומי יודע, אולי משק כנפי ציפור יביא איתו את המסקנות המדעיות שיובילו למהפכה הטכנולוגית הבאה.

 

למה אצלנו?

כי אצלנו קיים מגוון רחב של מחקרים בתפר בין עולם ההנדסה ומדעי החיים והרפואה. אנחנו עוסקים בסוגיות מורכבות כמו: מה החשיבות של כוחות שתאים מפעילים ברקמות, כיצד כוחות אלו מתפשטים ברקמה, והאם כוחות אלו יכולים לאפשר תקשורת מכנית בין תאים שכנים? איך חרקים מתאימים את התכונות המכניות שלהם על מנת לשרוד? והאם ניתן להפחית קרישת דם אחרי השתלת מסתם לב תותב בצנתור?

 

מה אפשר לעשות עם זה?

קודם כל להשתלב בתעשייה כמהנדס.ת מכנית! המסלול שלנו גם יאפשר לך להשתלב בתעשיית הביו-טכנולוגיה, בחברות סטארט-אפ בתחום הביו-הנדסה, ולהוביל במחקר ופיתוח בתחום הביומכניקה.

 

איך אפשר ללמוד את זה?

התואר מבוסס על תוכנית הלימודים של הנדסה מכנית עם קורסים נלווים בביולוגיה, כימיה, וביומכניקה, ויכלול פרויקט גמר בתחום ביומכני. התואר בביומכניקה יאפשר מעבר לתואר מתקדם בהנדסה מכנית ובביולוגיה. 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>