פרויקטים שנה ד'

פרויקטי גמר לתואר ראשון בהנדסה בבית הספר להנדסה מכנית

 

סירה אוטונומית
הסירה האוטונומית הראשונה של הפקולטה להנדסה
צור קשר

אחראי פרויקטים:

דני ברקו

03-6405249

Dannyb@tauex.tau.ac.il

סטודנטים וסטודנטיות  הנמצאים/ות לקראת סיום לימודי ההסמכה לתואר ראשון בהנדסה מכנית מבצעים פרויקטי גמר בשיתוף עם סגל בית הספר, מעבדות המחקר של הפקולטה וכן מנחים מהתעשייה. מטרת הפרויקטים היא להקנות לסטודנטים את המיומנויות הנחוצות ואת הכלים ההנדסיים להשתלבותם כמהנדסים בתעשייה, וכן לאפשר להם את הידע הנדרש על מנת לבחור בהמשך לימודים לתארים מתקדמים באקדמיה.

 

הפרויקטים המבוצעים כוללים תחומים רבים ומעניינים של עשייה, הנוגעים במגוון טכנולוגיות עליהן אנו שומעים בחדשות, כגון רובוטיקה, כלים לא מאוישים, מערכות מיקרו-אלקטרו-מכניות זעירות, תכנון ובניית כלי רכב וטיסה, תכן של מערכות מכניות בשירות הנכים, פתרון לבעיות אנרגיה, מחזור מים ואיכות הסביבה ועוד.

 

לדוגמה, משנת הלימודים תשע"ד, נבחרו מספר פרויקטים מייצגים: 1. פיתוח, תכן ובנייה, של מנגנון אוטומטי להחלפת סלילי צבעים במדפסת תלת ממד. 2. תכן ובניית פלטפורמה רובוטית, המסוגלת לשנות את אופן נסיעתה תוך כדי נסיעה, מנסיעה על 4 גלגלים, לנסיעת סגווי (מטוטלת הפוכה). 3. מערכת מזל"ט נישאת אדם, עם כנף מתקפלת, כולל מערכת משגר. 4. כלי שייט אוטונומי, המשלב ניצול אנרגיית הרוח ושימוש במנוע. 5. קפסולה אנדוסקופית מנווטת, המסוגלת לשדר תמונה בזמן אמת וגם לבצע ביופסיה, 6. תכן ובניית מנוע כדורי, המסתובב בשלוש דרגות חופש. 7. שימוש במדפסת תלת ממד, לפיתוח ובניית מנגנונים סיבוביים גמישים, עבור מערכות MEMS. 8. תכן ובניית כלי טייס, שהשתתף בתחרות בינלאומית בארצות הברית. 9. תכן ובניית רכב מרוץ, שישתתף בתחרות בינלאומית באיטליה.

 

במסגרת ההנחיה נעשים מגוון שיתופי פעולה עם גורמים מובילים מהתעשייה בארץ, כולל צה"ל, תעשיה אווירית, מפא"ט, אפלייד מטריאלס,HP , מנועי בית שמש, אלתא, שפד"ן, מוטורולה, וכן משרדי תכנון הנדסיים מובילים בישראל. כל אלו מאפשרים לסטודנט להנדסה מכנית, הנמצא בשלבי סיום לימודיו, להכיר את התעשיות הקיימות בארץ, להתנסות בעבודה הנדסית, ללמוד את דרישות התעשיות השונות ואת כיווני המחקר והפיתוח של התעשיות הללו, ואף להרחיב את הרשת המקצועית-חברתית שלו לקראת השתלבותו בתעשייה.

 

לצפייה בפרויקטים נוספים  

 

פרויקטים שנה ד' הנדסה מכנית

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>