דבר ראש בית ספר - פרופ' סלבה קרילוב

שלום רב,

כראש בית הספר להנדסה מכנית אני גאה להוביל את אחד משני בתי ספר הגדולים בפקולטה להנדסה. בית הספר נוסד בשנת 2006 מאיחוד שתי מחלקות ותיקות: המח' לזרימה ומעבר חום והמח' למכניקה, חומרים ומערכות. היום נמצא ביה"ס בשלב של התחדשות והתפתחות מואצת עם צוות של 24 חברי סגל, כאשר קהילת הסטודנטים כוללת מעל 600 תלמידים לתואר ראשון ויותר מ-300 מתמחים לתוארים מתקדמים – תואר שני ודוקטורט.

 

לאור הקצב המהיר של התקדמות והצטברות הידע, האסטרטגיה של תכניות הלימוד של ביה"ס היא להקנות לסטודנטים כלים בסיסיים אוניברסליים ויכולות לימוד עצמי לאורך זמן, מבוססים על לימודים נרחבים במדעי היסוד כגון מתמטיקה ופיזיקה ועקרונות של מכניקה קלאסית.  ביה"ס מציע כיום, יחד עם  התכנית בהנדסה מכנית בתואר ראשון, תכנית לתואר כפול - תואר ראשון כפול בהנדסה מכנית ובמדעי כדור הארץ בדגש סביבה. תכניות לתארים מתקדמים מאפשרות לתלמידים להתעמק במחקרים בתחומים של מדעי הנדסה מכנית. תכנית ייחודית למצטיינים לתואר שני ישיר שמאפשרת השלמת התואר בחמש שנים מושכת תלמידים מצטיינים שמשתלבים במחקר של  ביה"ס.  אנו מאמינים כי תוכניות הלימוד בהנדסה מכנית מספקות את המענה המתבקש לרב-תחומיות תוך כדי שמירה על תחומי ההוראה והמחקר המסורתיים. הבוגרים של תכניות אלה משתלבים בהצלחה בתעשייה ובאקדמיה ותורמים לפתרון האתגרים הקשורים בין היתר לצרכים הביטחוניים של מדינת ישראל, ההתפתחות הכלכלית, תגלית הנפט והגז והשינוי האקלימי -  כולם מחייבים שילוב הנדסה מכנית לשמירת הביטחון, הסביבה וההתייעלות האנרגטית.

 

חברי הסגל האקדמי של ביה"ס, אשר חלקם היו בין מקימי הפקולטה בשנות ה-70 (ביניהם שני חתני פרס ישראל), הכשירו דור של מהנדסים וחוקרים המובילים כיום את המחקר והעשייה בארץ ובעולם. חברי הסגל רובם ככולם מדענים מן השורה הראשונה, חלקם בעלי שם עולמי בתחומם, התורמים לפיתוח והרחבת תחומי הידע במכניקה. המחקר התיאורטי והניסיוני בתחומי מדע בסיסי ויישומי שבליבה של ההנדסה המכנית, משלב בתוכו את מרבית הדיסציפלינות המודרניות כמו רובוטיקה, מכטרוניקה ובקרה, ביומכניקה, מערכות זעירות ואופטומכאניקה, אנרגיה מתחדשת וסביבה, ותחומי המחקר המסורתיים כגון: זרימה חד ורב פאזית, אווירונאוטיקה ובקרת זרימה, מעבר חם, חוזק ומבנים, מכניקת הרצף ומכניקת מוצקים, מכניקה חישובית, תכן ומערכות. בכל התחומים הללו עוסק ביה"ס להנדסה מכאנית תוך שימת דגש על מעורבות חברתית.

 

באתר בית הספר תוכלו למצוא מידע מפורט על תחומי מחקר של חברי הסגל, מעבדות מחקר, תכניות לימודים וכל המידע הנלווה שעשוי לעניין אתכם ולסייע לכם.

 

שלכם, 

פרופ' סלבה קרילוב

ראש ביה"ס

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive