הדפסת ושט תלת ממד

פיתוח חדשני של מהנדסים ומהנדסות ומומחים מבית חולים בלינסון

11 אפריל 2021
אור ווסרמן, בר בן דב, ד"ר סלבה ברד, גיל וגנסברג אור בנסון-שמאל
בתמונה מימין לשמאל: אור ווסרמן, בר בן דב, ד"ר סלבה ברד, גיל וגנסברג ואור בנסון

הושט הינו הצינור המוביל מזון מהפה אל הקיבה. כריתת ושט מתבצעת בעיקר לחולים עם מחלות ממאירות בושט. לעיתים, גם הסרה מוצלחת של הגידול מהוושט יכולה לפגוע באיכות חייו של המטופל ברמה קיצונית. פעולות יום יומיות, כמו שכיבה במצב מאוזן ואכילה כמו שאנו מכירים אותה, הופכות לבלתי אפשריות.

 

מבעיה לפתרון

סטודנטים לתואר ראשון ושני בהנדסה מכנית, בשיתוף עם מומחים מבית החולים בלינסון מצאו פתרון מהפכני למטופלים לאחר כריתה של הדפסת ושט תלת ממד אשר תשפר את איכות חייהם של המטופלים וצמצום באופן משמעותי את הפגיעה באיברים בריאים כתוצאה מהדרך בה מבוצע הניתוח כיום.

 

"הפיתוח שלנו עושה שימוש בידע ההנדסי שלנו בתור מהנדסים ומהנדסות וגם לוקח אותו לעולם הפיתוח והעסקי. אנחנו רואים במיזם הזה רעיון מהפכני שעומד לעשות שימוש בטכנולוגיה של הדפסת תלת ממד בדגש על הדפסה ביו-פרינטינג" מסביר אור בנסון.

תמונה מהמחקר

 

הצוות נעזר בצוות המומחים: ד״ר סלבה ברד - הפרוייקט מבוסס על רעיון מקורי שלו - מומחה בכירורגיה כללית, כירורגיה אונקולוגית של ושט וקיבה במרכז רפואי רבין, בית חולים בילינסון, מחלקה לכירורגיה כללית ב', פרופ' בן נון - מנהל היחידה לאבחון וטיפול מהיר בגידולי בית החזה אסותא וד"ר אלמוג בן יעקב - מומחה בכירורגיה כללית וכירורגיה אונקולוגית, הנמנה על הצוות הבכיר של מחלקה כירורגית ג-שיבא-תל השומר.

 

האקסלרטור - "TAU-UP"

האקסלרטור הוא חלק מסדנת טרום-מאיץ של תכנית לימוד מיוחדת ביזמות,"TAU-UP"  תוכנית ליזמות עסקית-טכנולוגית, אשר מובלת על ידי הפקולטה לניהול על שם קולר ומפתחת מוחות יזמיים בו לוקחים חלק מנטורים מובילים מעולם היזמות אשר עוזרים בפיתוח.

 

שיאו של המסלול בטרום-מאיץ הוא שניתן לקדם רעיונות 'בבשלות חלקית' לרמה הראויה להצגה בפני אקסלרטורים, משקיעים או שותפים פוטנציאליים. את המיזמים שופטים מומחים מתחום היזמות עפ"י אופי המיזם, החדשנות שיש במיזם, תהליך העבודה במיזם, הפתרון שהמיזם יוצר, דרכי פיתוח והשקעות אפשרויות וכו'.

 

צוות המהנדסות והמהנדסים

  • אור בנסון - סטודנט לתואר שני בהנדסה מכנית
  • בר בן דב - סטודנטית שנה ג' לתואר ראשון בהנדסה מכנית
  • אור ווסרמן - סטודנט שנה ג' לתואר ראשון בהנדסה מכנית
  • גיל וגנסברג - סטודנטית שנה ג' לתואר ראשון בהנדסה מכנית

 

איך אתם.ן יכולים לתמוך בצוות?

"בשלב זה נשמח לכל מי שמבין בעניין לדבר איתנו על מנת שנוכל לקדם את הרעיון כמה שאפשר. כלומר ליצור קשרים נוספים לצורכי פיתוח" מסכם אור

מוזמנים לעקוב אחרי הצוות עם האשטאג #ושט_תלת_מימד - בפייסבוק של הפקולטה להנדסה והאינסטגרם.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>