למה ללמוד הנדסת חשמל?

חשמל

לימודי הנדסת חשמל מיועדים להכשיר את הדרג המוביל במחקר ובפיתוח תעשיות ההייטק של שנות ה- 2000. ייחודה של הנדסת החשמל והאלקטרוניקה הוא בכך שהיא מכילה מספר רב מאוד של עיסוקים הנדסיים-מדעיים המקיפים כמעט את כל תחומי התעשייה עתירת הידע. מהנדס חשמל ואלקטרוניקה יכול להשתלב בתעשייה המתקדמת במגוון תפקידים - מתכנון ופיתוח רכיבים אלקטרוניים, דרך תכנון ופיתוח מערכות תקשורת ובקרה ועד לפיתוח ויישום מחשבים.

 

המאפיין את הלימודים במסגרת אקדמית הוא שימת דגש על הבסיס התיאורטי-מדעי של מקצועות הלימוד. בגישה זו מוקנים לבוגר הכלים להתמודד עם כל טכנולוגיה עכשווית ועתידית. כמו כן מסוגלים הבוגרים להשתלב בלימודים לתארים מתקדמים ובמחקר בתחומי ההנדסה השונים וכן במדעים מדויקים - מתמטיקה, פיזיקה ומחשבים.

 

התחום הכי מתאים ל...מי שרוצה להבין איך עובדים לוויינים, טלפונים סלולריים, מנועים חשמליים, טלוויזיות, מחשבים אישיים וכל שאר מכשירי החשמל שהופכים את חיי היומיום שלנו לנוחים ומודרניים. מי שרוצה לקחת חלק בפיתוח טכנולוגיות העתיד כגון iPhone10 או הבינה המלאכותית שתשפר את חיי האנושות בעשורים הבאים. אם יש לכם יכולת הסתגלות לקצב המהיר והמתמיד של שינויים וחידושים טכנולוגיים - זה התחום בשבילכם.

 

חידושים אחרונים...חידושים טכנולוגיים ברכבים הפרטיים זה בדרך כלל דבר נפלא שהופך את החיים על הכביש ליותר נוחים ובטיחותיים, אבל ידעתם שהאקרים יכולים להשתלט על מכונית פרטית מרחוק ולהשאיר את הנהג חסר ישע? פרופסור אבישי וול מפתח מערכת שאפשר יהיה להתקין בקלות במכוניות חדשות ואשר תמנע התקפות סייבר.

 

איפה עובדים אחרי זה? מהנדסי אלקטרוניקה מתכננים מעגלים ומערכות, כותבים תוכנה - בעיקר למעבדים זעירים ולרכיבים אלקטרונים שניתנים לתכנות - מפתחים אלגוריתמים לביצוע פעולות שונות, ועוד. ניתן להשתלב בעבודה במגוון תעשיות הייטק אזרחיות ובטחוניות בתחומי האלקטרוניקה, התקשורת והמחשבים וכן בתעשיות מסורתיות, במוסדות ממשלתיים ומכוני מחקר. מהנדסי חשמל מועסקים גם במתקנים המפיקים חשמל ואנרגיה כמו תחנות כח ומתקנים של חברת החשמל. ניתן לעבוד גם במשרדים פרטיים לייעוץ הנדסי. יזמים רבים של  חברות סטרט-אפ למדו הנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

 

למבנה התכנית

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive