דבר ראש המחלקה

המחלקה להנדסת תעשייה באוניברסיטת תל אביב גאה במעמדה הבכיר בתחום בארץ ובעולם. המצוינות של המחלקה היא תוצאה של בחינה ועדכון מתמידים של תכניות הלימודים והמחקר פורץ הדרך של החוקרים. 

מרבית הבוגרות והבוגרים שלנו ממלאים תפקידי מפתח כמנהלים וכמפתחים בתעשיות מתקדמות, בענף הפיננסים, במגזר הציבורי ובחברות יעוץ. הביקוש הגדול לבוגרי המחלקה, ומקומם המרכזי בארגונים, נובע מהידע הרחב והמהעמיק שלהם בתחומים הרלוונטיים. הלימודים מקנים להם את היכולת לגשת לבעיות החלטה סבוכות עם כלים ייחודיים כמו ניתוח נתונים ומידול מתמטי. בשנים האחרונות חיזקנו מאוד את המרכיבים בתכנית הלימודים שלנו העוסקים במדעי הנתונים, למידת מכונה ובינה מלאכותית ורבים מבוגרנו עוסקים בתחומים אלו.

לצד המרכיב הטכני והכמותי, תכנית הלימודים לתואר ראשון כוללת קורסים בכלכלה, חשבונאות, מימון, שיווק וניהול משאבי אנוש. הידע הזה מאפשר לבוגרים להבין היטב את הארגונים איתם הם עובדים ולבנות פתרונות טכנולוגיים התואמים את צרכיהם. ידע זה גם מכין רבים מהבוגרים שלנו להשתלב בתפקידי ניהול בכירים בהמשך הקריירה.

הכשרה ראויה של מהנדס תעשייה וניהול צעיר כוללות לא רק הקניה של ידע בסיסי אלא גם אימון ביכולות למידה עצמאית, טיפוח היצירתיות והחשיבה הביקורתית. בעיצוב תכנית הלימודים שלנו אנו רואים לנגד עיננו לא רק את התפקידים הראשונים שהבוגרים ימלאו, אלא את עשרות שנות הקריירה שמצפות להם בעולם שצפוי להמשיך להשתנות במהירות רבה.

במקביל להכשרת מהנדסי תעשייה וניהול בתואר הראשון, קיימות במחלקה תכניות לימודים מבוקשות למאסטר ודוקטורט. הלימודים המתקדמים מכשירים את בוגריהן להוביל את המחקר באקדמיה ומחוצה לה. לבוגרים של תוכניות אלו ממתינים הזדמנויות ואתגרים מרתקים עם סיום הלימודים. 

​מעבר ליעדים החינוכיים והמדעיים שאנחנו מציבים לעצמנו אנו מחויבים לתרומה לחברה שאנו חיים בה בעיר תל אביב ובמדינת ישראל. אנו מאמינים שהידע שלנו יכול לתרום לשיפור החיים כאן והקול שלנו נשמע ומשפיע. אנו מייחסים חשיבות מיוחדות לכך שיותר ממחצית מהבוגרים שלנו הן נשים ומקווים שזה מוביל לחברה שוויונית וטובה יותר.

​המחלקה להנדסת תעשייה אינה רק מקום לימוד ומחקר. היא בראש ובראשונה קהילה בה מתקיים מפגש ייחודי בין תלמידי התואר הראשון והתארים המתקדמים, הסגל המנהלי והטכני של המחלקה, הסגל האקדמי והמורים האחרים. כולנו יחד יוצרים מסגרת חברתית שבה נעים להיות, ללמוד וליצור, ושבה מתהווים קשרים בעלי ערך ומשמעות. 
 
פרופ׳ טל רביב
ראש המחלקה להנדסת תעשייה

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>