מעבדות מחקר והוראה

מעבדה
  • מעבדות מחקר
  • מעבדות הוראה
  • מערכת שעות מעבדות
מעבדות מחקר

המעבדה לנתוני עתק   Big Data Lab

המעבדה לנתוני עתק היא מעבדת מחקר הפועלת בניהולו של ד"ר ארז שמואלי. מידע דיגיטלי על משתמשים הוא ללא ספק הנפט של הכלכלה החדשה. איסוף, עיבוד ומינוף נתונים כאלה בקנה מידה גדול, מגמה הנקראת 'ביג דאטה', הוא הדלק המפעיל שירותים מקוונים רבים כמו פייסבוק, גוגל, אמזון ונטפליקס. ביג דאטה טומן בחובו הבטחות רבות, הן ליחידים והן לטובת הציבור. ברמה האישית, ביג דאטה יכול לעזור למשתמשים לשמור על קשרי חברות, להיות יותר פרודוקטיביים ולבדר.  ברמת החברה, ביג דאטה יוצר הזדמנויות אדירות בתחומים הנעים בין שיווק, תחבורה, בריאות הציבור ותכנון עירוני. המחקר במעבדה מתמקד בשימוש בביג דאטה לבניית מודלים חישוביים לטובת תיאור, חיזוי ושיפור התנהגות אנושית. 

לאתר המעבדה

 

המעבדה לתחבורה ולוגיסטיקה

המעבדה לתחבורה ולוגיסטיקה פועלת בניהול משותף של פרופ' מיכל צור ופרופ' טל רביב ועובדים בה כעת שישה חוקרים, רובם דוקטורנטים. המחקר במעבדה עוסק בתחומים כמו מערכות שיתוף כלי רכב ונסיעות, שיטות מתקדמות להפצה של חבילות, ניהול שרשראות אספקה הומניטריות ניתוב דינאמי ותלוי זמן. המחקר  מתמקד בניסוח ופתרון של בעיות יישומיות בתחומים אלו. נעשה שימוש בכלי אופטימיזציה שונים. מודלי סימולציה משמשים לבדיקת הישימות של שיטות הפתרון המפותחות.

 

מעבדת  LAMBDA

במעבדה עוסקים במחקר בתחומים של בינה מלאכותית (AI), למידה חישובית ו Big Data - תחת ניהולו של פרופ' עירד בן גל. החזון שלנו הוא ליצור שיתוף פעולה משמעותי בין האקדמיה לבין מגזרי התעשייה וההיי-טק ולהביא אל הפרקטיקה שיטות מחקר מתקדמות וחדשניות בתחומים אלה. במעבדה מתקיים מפגש מרתק ואינטראקציה בין חוקרים מובילים מהאקדמיה לבין מקבלי החלטות ולבין סטודנטים הצפויים להיות הדור הבא של מקבלי ההחלטות במדינה, בתעשייה ובהיי-טק. המחקר במעבדה עוסק במגוון דוגמאות יישומיות כגון ניתוח חיישנים מכלי רכב אוטונומיים, ניתוח נתונים מרשתות חברתיות וממכשירים סלולריים, פיתוח מערכות בדיקה לקווי ייצור של מוליכים למחצה, זיהוי חשודים במערכות תקשורת, כלים להגנת סייבר באירגונים גדולים, זיהוי טרנדים והפצת אינפורמציה יעילה ברשתות חברתיות, מערכות המלצה לאיתור כח אדם מתאים לארגון, זיהוי אנומליות במסדי נתונים גדולים ועוד.

לאתר המעבדה

 

מעבדה לסקרנות

המעבדה, בניהולו של פרופ' גורן גורדון, מתמקדת בפיתוח אלגוריתמים של למידת מכונה, רובוטים חברתיים ומידול מתמטי של סקרנות אנושית. סקרנות היא הבסיס ללמידה אקטיבית ובמעבדה אנו מפתחים כלים להערכת סקרנות מבוססת מודל, יישומם באלגוריתמי ניתוח נתונים וברובוטים חברתיים שנועדו לשפר למידה.

לאתר המעבדה

 

מעבדה המשלבת מחקר והוראה:

 

מעבדת "אינטראקציה עם טכנולוגיה" (IwiT – Interacting with Technology)

המעבדה משמשת למחקר ולהוראה בנושאים הקשורים לאינטראקציה עם מערכות טכנולוגיות מתקדמות. בין השאר, החוקרים במעבדה עוסקים בשאלות הקשורות לאינטראקציית אדם-מחשב, היבטים התנהגותיים של אבטחת מערכות מידע, פרטיות מידע, ויזואליזציה של נתונים, שילוב אדם במערכות עתירות אוטומציה, ותמיכה טכנולוגית בקבלת החלטות. במעבדה קיימות עמדות להרצת ניסויים עם נבדקים אנושיים שמשמשות גם לתרגילים בקורסים רלוונטיים, תשתית למחקר בהיבטים אנושיים של מחשוב נייד ו-IoT, מערכת למדידת תנועות עיניים ולמדידות פיזיולוגיות נוספות. המעבדה מנוהלת במשותף על ידי פרופ' יואכים מאיר ודר' ערן טוך.

לאתר המעבדה

 

המעבדה לאנליטיקה של מערכות תחבורה עירוניות AUTO Lab

המעבדה לאנליטיקה של מערכות תחבורה עירוניות (AUTO Lab), הינה מעבדת מחקר העוסקת בפיתוח מודלים ושיטות חקר ביצועים עבור תכנון ותפעול מערכות תחבורה מתקדמות. אופי המחקר הינו יישומי ברובו, אחת ממטרותיו העיקריות הינה פיתוח כלים תומכי החלטה שישפרו את תהליכי קבלת ההחלטות בשלבי התכנון השונים. מרבית המחקרים במעבדה נעשים בשיתוף פעולה עם מערכות תחבורה קיימות, בהתבסס על מידע אמיתי המתקבל ממערכות אלה ומתוך מטרה לבחון וליישם בשטח את תוצרי המחקר. דוגמאות ליישומיי תחבורה הנחקרים במעבדה כוללים מערכות הסעה המונית, שירותי הסעה גמישים למחצה, מערכות שיתוף כלי רכב, מערכות שיתוף נסיעות ושירותי הסעה לפי דרישה (on-demand Transportation). המעבדה פועלת בניהולו של ד"ר מור כספי.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>