למה ללמוד הנדסת תעשייה?

הנדסת תעשייה וניהול הוא מקצוע העוסק בניתוח, עיצוב, ושיפור תהליכים עסקיים. ניתוח, הבנה ואופטימיזציה של תהליכים אלו רלוונטיים כיום למספר רב של חברות וארגונים: חברות סטארטאפ חדשניות, ארגוני ענק בינלאומיים, ארגונים ציבוריים, ועמותות. התפקיד והייעוד של מהנדסי ומהנדסות תעשייה וניהול בישראל ובעולם נמצא בתהליך מתמיד של התחדשות וכולל היום ידע בתחומים כמו אופטימיזציה, סטטיסטיקה, לוגיסטיקה, קבלת החלטות, למידת מכונה, מערכות מידע, כלכלה, ופסיכולוגיה ארגונית. בנוסף לתחומי יסוד אלו, המגמה להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת תל אביב מציעה קורסים חדשניים בלמידה עמוקה, תורת המשחקים, מודלים של התנהגות אנושית, חשיבה המצאתית, והנדסת נתונים. מגמת הנדסת תעשייה וניהול מכשירה את הבוגרים והבוגרות למשרות בתחומי הנדסת תעשייה, בינה עסקית, ומדעי נתונים בזכות ארגז הכלים הרב תחומי והראייה המערכתית.

 

תוכנית הלימודים מכשירה מהנדסי ומהנדסות תעשייה וניהול שיהיו "המוחות" של הארגונים בהם הם פועלים. הם ישתמשו בידע וביכולות שלהם לקבלת החלטות, תכנון, תפעול וניהול של הארגון.

 

הלימודים מקנים ארגז כלים עשיר שכולל יכולות וידע מתחומים שונים. כלימודי הנדסה, מושם דגש רב על לימוד מתמטיקה ברמה גבוהה. הידע הזה מיושם בהמשך, כאשר לומדים שיטות מתקדמות בחקר ביצועים ובאופטימיזציה. השליטה בשיטות אלה מאפשרת לבוגרים שלנו למצוא פתרונות מושכלים למגוון רחב של בעיות מעשיות. תלמידי התוכנית רוכשים גם יכולות טכניות וידע רב בתחום התכנות ומערכות המידע. הם לומדים תכנות, הנדסת נתונים, ושימוש בכלים חישוביים לסימולציה ולפתרון בעיות. הלימודים גם מקנים ידע ויכולות מעולים בסטטיסטיקה ובעיבוד נתונים שהופכים את בוגרי התוכנית למועמדים מבוקשים למשרות מדעי נתונים. בנוסף, הלימודים כוללים קורסים בניהול ובמדעי החברה. הם מאפשרים הבנה של תהליכים חברתיים ויישום של ידע בכלכלה, בפסיכולוגיה לתכנון ולניהול של ארגונים ומערכות טכנולוגיות.

 

התחום מתאים לגברים ולנשים רחבי אופקים שאוהבים לחשוב, רוצים לשלב שימוש בכלים מתמטיים מתקדמים עם חשיבה מעשית, מעוניינים להשפיע ולהוביל, מתעניינים בחזית הטכנולוגיה, ושואלים איך אפשר להפוך תהליכים וארגונים לטובים יותר.

 

תלמידי המחקר והחוקרים במחלקה עוסקים בתכנון מערכות תחבורה חדשניות, מסייעים למערכת הבריאות לקבוע חיסון אופטימלי של חולים, מסייעים בהתגוננות כנגד תקיפות סייבר, מתכננים את ההספקה של מצרכים הכרחיים בזמן חירום, עוסקים במחקר על שילוב רובוטיקה בחיי היום יום, והם עוסקים בעוד מגוון פרויקטים שמשפרים, ולעיתים אף מצילים את חייהם של אנשים רבים.

 

מהנדסי תעשייה וניהול עובדים בכל הארגונים הגדולים במשק. חברות ההיי-טק המובילות בישראל מחזרות אחרי בוגרים שלנו, כמו גם חברות יעוץ, חברות סטארטאפ, מערכת הביטחון, משרדי ממשלה, רשתות קמעונאיות, בנקים, חברות ביטוח וגם, כמובן, מפעלים שעוסקים בייצור (עם דרישה גדולה יותר למהנדסי תעשייה וניהול, ככל שהיצור יותר מתוחכם).

 

ככלל ללימוד לתואר ראשון מוצעים קורסים משלושה תחומים:

  • תפעול מערכות.
  • ניהול
  • מערכות מידע

מעבדות מתקדמות לרכישת ידע במערכות מידע, רובוטיקה, ואינטראקציית אדם-מחשב ובמערכות ניסוי חדישות באמצעות לימודים במעבדות המכילות ציוד מתקדם מסוגו בעולם.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>