למה ללמוד הנדסת תעשייה?

תפקידו וייעודו של המהנדס המכני בתעשייה הישראלית והעולמית נמצאים בתהליך מתמיד של התחדשות. הכשרתו של המהנדס המכני מאפשרת לו לעסוק, במהלך הקריירה המקצועית שלו, במגוון רחב של תפקידים בנושאים הכוללים: מחקר ופיתוח, תכנון, ייצור, ניהול הנדסי ואחזקה, וזאת בשטחי מכניקה רבים בהנדסת מכונות. הכשרתו של בוגר להנדס תעשייה בתואר ראשון מכינה אותו הן לעבודה עצמאית והן לעבודת צוות עם מהנדסים מתחומים שונים, כגון: הנדסת אווירונאוטיקה, הנדסת אניות ואוקינוגרפיה, הנדסה גרעינית, הנדסה אזרחית, הנדסת חומרים, הנדסת סביבה, הנדסת תעשייה, הנדסת מכטרוניקה ורובוטיקה, זיווד אלקטרוני, הנדסת מחשבים והנדסה רפואית.

 

לימודי הנדסת תעשייה וניהול מיועדים להכשיר....

תוכנית הלימודים מכשירה מהנדסי ומהנדסות תעשייה וניהול שיהיו "המוחות" של הארגונים בהם הם פועלים. הם ישתמשו בידע וביכולות שלהם לקבלת החלטות, תכנון, תפעול וניהול של הארגון.

 

המאפיין את הלימודים...

הלימודים מקנים ארגז כלים עשיר שכולל יכולות וידע מתחומים שונים. כלימודי הנדסה, מושם דגש רב על לימוד מתמטיקה ברמה גבוהה. הידע הזה מיושם בהמשך, כאשר לומדים שיטות מתקדמות בחקר ביצועים ובאופטימיזציה. השליטה בשיטות אלה מאפשרת לבוגרים שלנו למצוא פתרונות מושכלים למגוון רחב של בעיות מעשיות. תלמידי התוכנית רוכשים גם יכולות טכניות וידע רב בתחום המחשוב. הם לומדים תכנות, ניתוח ואפיון מערכות, ושימוש בכלים חישוביים לסימולציה ולפתרון בעיות. הלימודים גם מקנים ידע ויכולות מעולים בסטטיסטיקה ובעיבוד נתונים שהופכים את בוגרי התכנית למועמדים מבוקשים למשרות המוגדרות "מדעי נתונים". בנוסף, הלימודים כוללים קורסים בניהול ובמדעי החברה. הם מאפשרים הבנה של תהליכים חברתיים ויישום של ידע בכלכלה, בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה לתכנון ולניהול של ארגונים ומערכות טכנולוגיות.

 

התחום הכי מתאים ל...

התחום מתאים לגברים ולנשים רחבי אופקים שאוהבים לחשוב, רוצים לשלב שימוש בכלים מתמטיים מתקדמים עם חשיבה מעשית, מעוניינים להשפיע ולהוביל, מתעניינים בחזית הטכנולוגיה, ושואלים איך אפשר להפוך תהליכים וארגונים לטובים יותר.

 

חידושים אחרונים...

תלמידי המחקר והחוקרים במחלקה עוסקים בתכנון מערכות תחבורה חדשניות, מסייעים למערכת הבריאות לקבוע חיסון אופטימלי של חולים, מסייעים בהתגוננות כנגד תקיפות סייבר, מתכננים את ההספקה של מצרכים הכרחיים בזמן חירום, עוסקים במחקר על שילוב אוטומציה מתקדמת בתחומים כמו ייצור, בטחון או רפואה, והם עוסקים בעוד מגוון פרויקטים שמשפרים, ולעיתים אף מצילים את חייהם של אנשים רבים.

 

איפה עובדים אחרי זה?...

מהנדסי תעשייה וניהול עובדים בכל הארגונים הגדולים במשק. חברות ההיי-טק המובילות בישראל מחזרות אחרי בוגרים שלנו, כמו גם חברות יעוץ, מערכת הביטחון, משרדי ממשלה, רשתות קמעונאיות, בנקים, חברות ביטוח וגם, כמובן, מפעלים שעוסקים בייצור (עם דרישה גדולה יותר למהנדסי תעשייה וניהול, ככל שהיצור יותר מתוחכם).

 

מסלולי לימוד לתואר ראשון בהנדסת תעשייה לבחירתך:

  • מבנים ומכניקה חישובית
  • הנדסת סביבה
  • מערכות זרימה ותיכון תרמי
  • מכאטרוניקה/מערכות אוטונומיות
  • מערכות ממוזערות וחומרים
  • אווירונאוטיקה וחלל
  • תכן מכני ותכנון בעזרת מחשב (תיב"מ)
  • מערכות אנרגיה

 

מעבדות מתקדמות:

רכישת ידע במחשבים ובמערכות ניסוי חדישות באמצעות לימודים במעבדות המכילות ציוד מתקדם מסוגו בעולם.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive