הזדמנות פז לסטודנטים מהפקולטה להנדסה

לשלב עבודה מאתגרת בטושיבה עם מגורים ביפן

26 נובמבר 2017
הזדמנות פז לסטודנטים מהפקולטה להנדסה

בתאריך ה 20.11.17 חברת KLA-Tencor, החברה מזה 4 שנים בארגון עמיתי התעשיה של הפקולטה להנדסה, הביאה נציגים מחברת TOSHIBA לביקור מרתק בקמפוס.

 

מטרת הביקור

מנהל הייצור של חטיבת הזכרונות של חברת TOSHIBA יפן, יחד עם משלחת נציגות משגרירות יפן בישראל, הגיעו לביקור בפקולטה להנדסה. בין היתר הם הגיעו בכדי לפגוש את הסטודנטים של הפקולטה, לשמוע מהם על לימודיהם, ולא פחות חשוב - להציג בפניהם אפשרות למשרה חלומית לרילוקיישן ביפן. מי שיתקבל יצטרף לצוות החדשנות הטכנולוגית שלהם.

 

קצת על האורחים

KLA-Tencor היא מהחברות המובילות בעולם בתחום פתרונות למדידה ובקרה של ייצור שבבים. בתחום הזכרונות טושיבה הינה הספק הגדול ביותר השולט על למעלה משליש שוק הזכרונות העולמי, שוק של עשרות רבות של מיליארדי דולר. בין האורחים איתם נפגשנו היו מר אורי תדמור – נשיאה החדש של  KLA-Tencor Israel; גב' ויקי פלטניק – מנהלת משאבי אנוש; גב' אלה קוגן האחראית על גיוס וקשרי אקדמיה; מר טאקשי פוקאמי  (Fukami Takeshi) – נשיא חברת KLA יפן;  קויצ'ירו שיבאמה (Koichiro Shibayama) – מנכ"ל קבוצת Yokkaichi Operation בטושיבה; טושינובו נינו (Toshinobu Niino) - מנהל משאבי אנוש של קבוצת  Yokkaichi Operation  בטושיבה. בנוסף, נכחו בביקור נציגות שגרירות יפן בישראל: גב' ריי מטסומוטו  (Rie Matsumoto) הנספחת המסחרית וכן גב' רותם ירקוני – יועצת כלכלית.

 

על הקשר המשולש: KLA-Tencor / TOSHIBA והפקולטה להנדסה

כאמור KLA-Tencor חברה בארגון עמיתי התעשיה של הפקולטה להנדסה מזה כ- 4 שנים. במסגרת הקשר מתקיימים שיתופי פעולה מפרים ומגוונים כגון מחקר, מלגות לסטודנטים, הרצאות ועוד. גולת הכותרת של שיתוף הפעולה עם הפקולטה הינה החסות שהחברה נותנת לתוכנית המצוינים של בית הספר להנדסת חשמל.  TOSHIBA הינה מהחשובים בלקוחותיה של KLA-Tencor  ,ובין החברות ומתקיימים שיתופי פעולה חשובים וארוכים. זו גם הסיבה  ש- KLA-Tencorארגנה את ביקור TOSHIBA בישראל, מציאת סטודנטים מתאימים מהפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב שיצטרפו לצוות החדשנות הטכנולוגית שלהם ביפן.

 

על הביקור

הביקור התחיל בסקירה כללית על הפקולטה להנדסה שניתנה על ידי פרופ' דוד מנדלוביץ, מארגון עמיתי התעשייה של הפקולטה וסקירה על בית הספר להנדסת חשמל על ידי ראש בית הספר פרופ' מרק שטייף, ותיאורים של שני מחקרים מרתקים ע"י חוקרים בכירים של הפקולטה - פרופ' קובי שויער  וד"ר אלון באב"ד. משם יצאה המשלחת לסיור בקמפוס ודגש מיוחד ניתן לסיור במעבדה למערכות בקרה ומערכות אוטונומיות המנוהלת ע"י יוני מנדל. לסיום נפגשו הסטודנטים עם נציגי TOSHIBA וקיבלו סקירה מלאה לגבי המשרה שמציעה החברה בצוות החדשנות שלה ביפן ברילוקיישן. מהמשוב שקיבלנו עולה כי נציגי KLA-Tencor ו-TOSHIBA התרשמו מאוד מהחוקרים שלנו, מהסיור במעבדה ובעיקר ממהנדסי העתיד שלנו!

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive