מבנה הפקולטה ובעלי תפקידים

  • המוסדות האקדמיים של הפקולטה
  • ועדות הפקולטה
  • דקאן וראשי יחידות
המוסדות האקדמיים של הפקולטה

 

דקאן הפקולטה

הדקאן הוא בעל הסמכות האקדמית העליונה בפקולטה בכל מה שקשור בתכני הלימודים, בפיקוח על ההוראה ועל ביצוע תקנון הפקולטה וחוקיה. על-מנת להתקבל לראיון אצל דקאן הפקולטה יש להפנות בקשה מנומקת באמצעות מזכירות הפקולטה.

 

מועצת הפקולטה

מועצת הפקולטה מורכבת מכל הפרופסורים מן המניין, הפרופסורים החברים ונציגי סגל המרצים הבכירים והמרצים בפקולטה. המועצה אחראית ומפקחת על תכניות הלימודים וסדרי ההוראה בפקולטה.

 

ועדת הקוריקולום הפקולטית לתואר ראשון

מורכבת מהדקאן, ראשי התכניות לתואר ראשון והאחראים על קורסי השירות במתמטיקה ופיזיקה. הוועדה אחראית על תכניות הלימודים לתואר הראשון.

 

ועדת הוראה/קוריקולום מגמתית

מורכבת מראש התכנית לתואר ראשון ומנציגים ממחלקות הלימוד. הוועדה אחראית על ביצוע ומהלך תקין של תכנית הלימודים, תכני הקורסים ומעקב אחר ביצועם ועדכונם השוטף. כמו כן מפקחת הוועדה על רמת ההוראה. הוועדה מקיימת קשר שוטף עם הסטודנטים במהלך לימודיהם, בכל  הבעיות הקשורות בתכני לימודים והוראה, ומשמשת גם כוועדה לעינייני תלמידים.

 

ועדת הוראה פקולטית לענייני תלמידים

אחראית לתקנון הלימודים ולמעקב אחר ביצועו. כמו כן מטפלת הוועדה בבקשות תלמידים המצריכות דיון מיוחד משום היותן חורגות מהתקנון והתכניות המאושרות. בוועדה חברים נציגים ממגמות הלימוד לתואר ראשון.

 

ועדה יחידתית לתואר שני

הוועדה קובעת את הקריטריונים ונהלי הקבלה לתואר השני ואת תקנון הלימודים, מוודאת את ביצועם; מאשרת מינויים של מנחים ובוחנים לעבודת הגמר; מטפלת בבקשות תלמידים המצריכות דיון מיוחד. בוועדה חברים נציגים ממחלקות הלימוד לתואר שני.

 

הוועדה היחידתית לתלמידי מחקר

הוועדה היחידתית קובעת את הקריטריונים והנהלים בלימודי הדוקטורט, בנוסף להנחיות הוועדה האוניברסיטאית לתואר שלישי ומוודאת את ביצועם. כמו כן, הוועדה אחראית על קבלת תלמידים בהתאם לדרישות, מאשרת מינויים של מנחים, בוחנים להצעת המחקר ושופטים לעבודת הדוקטור. הוועדה ממליצה בפני הוועדה האוניברסיטאית לתואר שלישי על הענקת התואר "דוקטור לפילוסופיה". בוועדה חברים נציגים ממחלקות הלימוד בפקולטה.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>