הקמת מכון זימין

למחקר הנדסי משפר עולם

27 פברואר 2018
מכון זימין

לאחרונה, בתרומתה הנדיבה של קרן "זימין", הוקם מכון מחקר יחיד מסוגו המתמקד בפרויקטים פורצי דרך משפרי עולם. תחילתו של מחקר חדשני בסקרנות ובחדשנות. בקבוצות המחקר השונות באוניברסיטה נעשים מאות ואף אלפי פרויקטים ייחודיים בעלי פוטנציאל רב. פרופסור דוד מנדלוביץ, סגן דקאן למחקר ויו"ר ארגון עמיתי התעשיה של הפקולטה להנדסה, מונה לראש המכון. 

 

מטרת מכון זימין

מטרתו של מכון זימין היא למצוא את אותם מחקרים ייחודיים שכבר הניבו תוצאות מחקר מבטיחות ובעזרת מימון נדיב להמשיך ולפתח את פריצות הדרך למטרת שיפור העולם. מדובר ברצון לגייס מחקרים מבטיחים לתועלת העולם במגוון רחב של תחומים כגון: הנדסה רפואית, מדעי המוח ובינה מלאכותית, סנסורים מתקדמים, רפואה דיגיטלית והאטת הזדקנות.

 

קול קורא

בקול קורא ראשון שפורסם לאחרונה מוזמנים חוקרי האוניברסיטה להגיש בקשות מחקר בנושאים של בינה מלאכותית (עבור למידה עמוקה ועבור יישומים רפואיים) וכן בתחום של סנסורים מתקדמים. ההצעות המוגשות יהיו בסכומים של עד $100,000 לשנה או שנתיים. קרן זימין תפעל לפחות 9 שנים ומתעתדת לממן עשרות רבות של מחקרים בתחומים מגוונים. הקרן שואפת להגדיל את חתימתם של חוקרי אוניברסיטת תל אביב ביישום טכנולוגיות שיטייבו את איכות חיינו בעולם המשתנה.

 

הגשת הבקשות למחזור הראשון תוכל להתבצע עד לתאריך 18.3.2018  למייל: sharonp4@post.tau.ac.il

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive