יום פרויקטי הגמר של סטודנטים שנה ד' להנדסת חשמל

האירוע השנתי של בית הספר להנדסת חשמל לשנת 2017 יצא לדרך

09 אוגוסט 2017
יום פרויקטי הגמר של סטודנטים שנה ד'  להנדסת חשמל

ביום רביעי האחרון (2/8/17) התקיים (לאחר הפסקה של כשש שנים) יום פרויקטים בהנדסת חשמל, ובמסגרתו נבחרו 3 פרויקטים מצטיינים. באירוע השתתפו 25 פרויקטים שעברו מיון מוקדם על ידי אנשי סגל והתעשייה. לכבוד התחרות, כל צוות פרויקט נדרש להכין מצגת בזק (בת 4 דקות) ולהציג פוסטר.  צוות שופטים בחן את הפרויקטים במהלך האירוע.

 

הרצאת אורח

ד"ר מאיר אריאל ,מנהל מרכז המדעים הרצליה ומנכ"ל המיזם הלאומי "ישראל 70" נתן הרצאה מרתקת בנושא “On New Space and Education”. ד"ר מאיר הסביר על "הצורך בעידוד לימודי המדעים והביא להצעה ייחודית, לבנות ולשגר לחלל להק בן 70- ננו-לוויינים לציון שנת העצמאות ה 70 למדינת ישראל. הלוויינים ייבנו על ידי 70 בתי ספר בעלי מגמות מדעיות, מגמות סייבר ומדעי החלל, ועל ידי אוניברסיטאות המחקר הישראליות ובסיוע התעשייה האווירית."

 

הזוכים

הפרויקט שזכה במקום הראשון הוא " מנגנון מעקב ובקרה למכונית "Gobabygo" של הסטודנטים דני הבוט ועופר קליין, בהנחיתו של יעקב פיינגלרנט. במסגרת הפרויקט הסטודנטים הסבו מכונית צעצוע והוסיפו אפשרות שליטה ובקרה על ידי ההורה. הפרויקט נעשה במסגרת שיתוף פעולה בין הפקולטה להנדסה והחוג לפיזיותרפיה. במסגרת שיתוף הפעולה הוקמו צוותים משותפים לפיתוח אמצעי עזר לאנשים עם מוגבלויות. המוטיבציה לפרויקט הזוכה באה מעמותה GoBabyGo המספקת מכוניות ממונעות מותאמות אישית ללא עלות לילדים עם נכויות מוטוריות. הפרויקט יאפשר לילדים "לנהוג" במכוניות וישדרג את יכולות שליטה ובקרה  של ההורה.

 

סיכום הארוע

"האירוע היה מוצלח מאד, עורר עניין אצל הסטודנטים, וגם בתעשייה. אנחנו כמובן רוצים להמשיך את המסורת, ולהגדיל את מספר הפרויקטים המשתתפים באירוע, תוך כדי הוספת תחומים חדשים ושילוב הסטודנטים מהתכנית הבינלאומית" כך צוטט יעקב פיינגלרנט בסיום הארוע.

לתמונות נוספות

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive