מהנדסות מצליחות מעצימות מהנדסות צעירות

פאנל בוגרות וסטודנטיות בפקולטה להנדסה

25 מרץ 2018
פאנל בוגרות וסטודנטיות בפקולטה להנדסה

אינטל ישראל שמה דגש מיוחד על גיוון בתהליכי גיוס, פיתוח וקידום עובדים, כמו גם פיתוח דור העתיד של הסטודנטיות בישראל. אינטל מעודדת שוויון הזדמנויות וקידום נשים ומאפשרת לעובדות מוכשרות להתקדם לתפקידי ניהול ולהגשים את עצמן. הפקולטה להנדסה ואינטל רואות חשיבות בהשתתפות ועידוד סטודנטיות למצוינות. בהשראת גישה זו פתחו אינטל את תוכנית המלגות לסטודנטיות בפקולטה להנדסה אוניברסיטת תל-אביב.

 

נקודת מבט נשית

תוכנית המלגות קמה לפני כשלוש שנים במטרה לשנות את תמונת ההעסקה של נשים מהנדסות בחברה. התכנית מאפשרת חיבור משותף בין המלגאית לבין אינטל לאורך השנה. במהלך שנת הלימודים יתקיימו מספר מפגשי העשרה, בנוסף למיזם משותף אשר יקדם נשים וטכנולוגיה. התוכנית הינה שנתית ומציעה מלגה על סך 10,000 ₪. חברת אינטל הנה חברה בארגון עמיתי התעשיה של הפקולטה להנדסה ומכאן החל הקשר ההדוק עם הסטודנטיות והבוגרות שלנו.

 

אתגרים, דילמות וטיפים של אלופות

מור גורן, סטודנטית לתואר שני בהנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב, המשתתפת השנה בתוכנית המלגות של אינטל לסטודנטיות מצטיינות בחרה לקיים בתאריך ה 21.03.18 ערב בפקולטה להנדסה בחסות אינטל עבור כלל הסטודנטיות מהחוגים השונים לתואר ראשון מהפקולטה להנדסה. נושא הערב היה "עבודה ראשונה בתחום". הערב כלל פאנל מגוון של בוגרות שסיפרו על עצמן ועל השיקולים בדרך, הקשיים שנתקלו בהם ודרכי התמודדות. המטרה היא להפגיש סטודנטיות עם בוגרות שעשו מסלול דומה כדי שיוכלו לדבר בגובה העיניים, וכדי שהסטודנטיות יוכלו לראות בוגרות מעוררות השראה שמוכנות לתרום עצות מניסיונן ולהפיג את החששות שעולים לקראת חיפוש ומציאת עבודה ראשונה בתחום.

דוברות הפאנל

טל לאופר, דירקטור ניהול מוצר באריס. טל סיימה הנדסת מחשבים בפקולטה להנדסה, עבדה כמנהלת קבוצת חומרה, והמשיכה לתפקידי ניהול מוצר טכני ואסטרטגי. 

דנה ברמן, מפתחת אלגוריתמים טרייה בתעשייה, דוקטורנטית בהנדסת חשמל בעבר הקרוב, ועתודאית בעבר הרחוק.

ענבר רווה, בוגרת הנדסת חשמל ומנהלת קבוצה בארגון  ה- Wi-Fi באינטל.

הדס לוי, מהנדסת חומרים במפעל הייצור של אינטל.

הבשורה החשובה מערב זה היא כי מתברר שמהנדסות מצליחות מוכנות להעצים מהנדסות צעירות ולחלוק איתן מחוויותיהן לאורך הדרך כדי לעזור להן לבטא את היכולות הייחודיות שלהן ולמקסם את הצלחתן בניהול הקריירה, ובכך לגשר על הפערים כפי שעולים מהנתונים שהציגה פרופ' חגית מסר-ירון.

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive