מהנדסות מצטיינות של הפקולטה להנדסה

טקס הענקת מלגות אינטל לסטודנטיות מצטיינות בהנדסה

28 מרץ 2018
טקס מצטיינות אינטל

זו השנה השלישית שבה אינטל פועלת לעידוד שיוויון הזדמנויות וקידום נשים, באמצעות הפעלת תוכנית מלגות שנתית המיועדת לסטודנטיות מצטיינות מתחומי ההנדסה והטכנולוגיה. מדובר על תוכנית אשר נבנתה באופן שמאפשר חיבור משותף בין המלגאיות לבין אינטל לאורך השנה, וכלל מפגשי העשרה וקידום נשים בעולם הטכנולוגי.

ביום שני, 26.3.2018 התקיים טקס הענקת מלגות אינטל לסטודנטיות מצטיינות אצלנו בפקולטה ובו נכחו: פרופ' יוסי רוזנוקס, דקאן הפקולטה להנדסה אוניברסיטת תל-אביב,  פרופ' דוד מנדלוביץ, סגן דקאן למחקר, מריאנה וקסמן, מרכזת תחום קשרי אקדמיה אינטל ישראל, פרופ' חנוך לוין, ראש ביה"ס למדעי המחשב ע"ש בלווטניק, ורד בר ברכה מחברת ICDG אשר נתנה הרצאה בנושא: "נשים בעולם ההייטק ובאינטל"

 

בואו נכיר את המצטיינות של הפקולטה להנדסה:

לינוי ברגידה                          מור גורן
 

מה את/ה לומדת?

אני לומדת הנדסה מכנית. שנה שלישית

הנדסת חשמל, שנה שנייה במסלול הישיר לתואר שני

האם את עובדת?

אני עובדת בחברת roboteam בצוות ניהול מוצר

אני מתרגלת בפקולטה, בסמסטר האחרון תרגלתי את קורס תורת האינפורמציה והסמסטר מעגלים אלקטרוניים ספרתיים אותו תרגלתי גם בשנה שעברה.

מה דעתך על נשים והנדסה? 

אני חושבת שקיומן של נשים בהנדסה הכרחי לקבלת זוויות חדשות, נוספות וחדשניות בתחומי הפיתוח השונים.. החשיבות של נשים בתחומי ההנדסה זהה לשל הגברים והשילוב של המינים בתחום הינו השילוב המנצח כדי להגיע לתגלית הבאה.

לצערי, אחוז הנשים בתעשיית ההייטק נמוך משמעותית מחלקן באוכלוסייה. אני חושבת שאם היו יותר מהנדסות, הן היו מביאות זווית ראייה שונה ואז גם הבעיות והפתרונות שהיינו רואים היו מגוונים מאלו איתם אנו מתמודדים היום. כך היינו מגיעים לפריצות דרך מעניינות ביותר, בסופו של דבר הנדסה היא מקצוע של יצירתיות. לדעתי, יצירת מודלים לחיקוי ותוכניות מנטורינג עבור סטודנטיות ומהנדסות צעירות הן חיוניות, ולשם כך יש גם להגביר את הנוכחות והנראות של מרצות ומתרגלות בפקולטה.

מדוע החלטת ללמוד הנדסה?

מאז ומתמיד נמשכתי יותר לתחום הריאלי, ובצבא נחשפתי לתחום הפיתוח שסקרן ומשך אותי 

בעקבות השירות ב-8200, התחלתי להתעניין במערכות תקשורת והבנתי שאם אני רוצה לעסוק בכך כדאי שאלמד הנדסת חשמל. 

תחביבים? 

 יש לי אהבה לטיולים, בארץ ובעולם

בזמני הפנוי אני נהנית ממוזיקה ומכתיבת שירה.

מה התכנית לאחר התואר?

קצת לטייל ולנוח ואז לחזור עם כוחות מחודשים להתמקצע יותר בתחום

אחרי התואר אני מקווה להשתלב בתפקידי פיתוח בתחומי דחיסת נתונים ועיבוד אותות ואולי גם לחזור לאוניברסיטה בעתיד ללימודי דוקטורט.

לתמונות מהטקס

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive