סודקות את תקרת הזכוכית!

סיור בפקולטה להנדסה למורות למדעים במסגרת פרוייקט סודקות את תקרת הזכוכית של כל ישראל חברים – אליאנס.

27 יולי 2017
המעבדה לטיפול במים של פרופ' הדס ממן
המעבדה לטיפול במים של פרופ' הדס ממן

ביום חמישי, ה-22/6/2017  הפקולטה להנדסה ארחה 15 מורות למדעים ומרכזות. הסיור התקיים במסגרת פרוייקט סודקות את תקרת הזכוכית של כל ישראל חברים – אליאנס.

 

סודקות את תקרת הזכוכית

התכנית "סודקות את תקרת הזכוכית" של 'כל ישראל חברים אליאנס', בשיתוף עם משרד החינוך וחברות עסקיות מובילות במשק הישראלי, היא יוזמה שמטרתה לקדם נערות בעלות פוטנציאל ללימודי מדעים שאותרו כבעלות כישורים ופוטנציאל גבוה, שהסביבה הקרובה לא מעודדת אותן למצוינות. המטרות העיקריות של התכנית הן לחשוף את המשתתפות בדמויות שישמשו מודלים לחיקוי והשראה עבורן, חיזוק הדימוי העצמי, פיתוח יכולות המצוינות ולהעלות את מספר הנערות המסיימות תיכון עם תעודת בגרות איכותית אשר תפתח להן יותר אפשרויות באקדמיה. מטרת התכנית היא לפתוח לפניהן צוהר לעולם המדעים, ולעתיד טוב יותר, ולהעניק להן אמונה בעצמן וביכולותיהן להתפתח ולשאוף

 

על הסיור

הסיור הושק עם דברי הפתיחה של פרופ' דנה רון וד"ר דנה אשכנזי, יוזמת הסיורים בפקולטה להנדסה, אשר נתנה סקירה על הפקולטה ומה עושים מהנדסים. את ההרצאה הראשונה פתחה ד"ר גלי הנדין, מהמעבדה להנדסה ימית של ד"ר ירון טולדו בנושא "גלים והנדסה ימית". המשכנו להרצאה המרתקת של ד"ר יוסי לריאה בנושא "מצבי צבירה מבעד למיקרוסקופ האלקטרוני". סיירנו בבית המלאכה עם ד"ר רחל שמואל, שלומי בליויס ודניאל אסרסה ביטאולין. בבית המלאכה דנו בנושא תכנון ופיתוח של מתקנים ואבי טיפוס ייחודיים, מידול באמצעות תוכנת תכנון ממוחשבת, שיקולי בחירת חומרים, שיבוב חלקים באמצעות כרסומת, והדפסת חלקים הנדסיים במדפסת תלת-ממדית. קפצנו משם לביקור במעבדה לטכנולוגיות מים של פרופ' הדס ממן עם הרצאה בנושא "חיידקים, וירוסים וטכנולוגיות חדשניות לשיפור איכות מים" ע"י ד"ר ורד יניב-כהן. סיימנו בביקור בפרוייקט הרכב של בית-הספר להנדסה מכנית עם הדגמות והסברים מד"ר תומר בכר והסטודנטים בפרוייקט הרכב.

 

המעבדה להנדסה ימית 

המעבדה לטכנולוגיות מים של פרופ' הדס ממן 

פרוייקט הרכב

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive