כנס בינלאומי בהידרולוגיה וטקס חגיגי באקדמיה הישראלית למדעים בירושלים לציון יום הולדתו ה - 90 של פרופ' גדעון דגן

Physics-based hydrology:From the heterogeneous subsurface to dynamic Catchments: A symposium in honor of Gedeon Dagan's 90'th birthday

01 מרץ 2023
פרופ' גדעון דגן
במעמד מיוחד ומרגש התקיים כנס בינלאומי מיוחד בהידרולוגיה באוניברסיטת תל אביב, לכבוד יום הולדתו ה -90 של פרופ' גדעון דגן. הכנס נמשך שלושה ימים והתקיים במוזיאון הטבע של אוניברסיטת תל אביב. יוזם הכנס היה ד"ר אבינועם רבינוביץ מבית הספר להנדסה מכנית שעמד בראש ועד מארגן בינלאומי, של 12 מדענים מובילים בתחום ההידרולוגיה.
האירוע התקיים באירוח ותמיכה של הפקולטה להנדסה, ביה"ס להנדסה מכנית וארגון CECAM והגיעו מעל ל 50 משתתפים, רובם אורחים מחו"ל וביניהם מהמדענים המובילים והידועים בתחום ההידרולוגיה.
כמו כן השתתפו חוקרים ותיקים, מדענים צעירים וסטודנטים שהציגו כ-30 הרצאות מדעיות ו-12 פוסטרים.
הכנס שם דגש על דרכו של גדעון (זוכה פרס ישראל וחבר האקדמיה הלאומית) – חקר מעמיק שבבסיסו הבנה פיסיקלית לצורכי יישום הנדסי. מרבית מההרצאות נשענו על מחקריו של גדעון בתחום ההידרוגאולוגיה הסטוכסטית.
היום השלישי של הכנס, הוקדש להרצאות עד הצהריים ולסיום הכנס נערך חידון "קהוט" על חייו האקדמאים והאישיים של גדעון. זה היה סיום קומי ומרגש לכנס מוצלח ביותר.
 

האירוע באקדמיה הישראלית למדעים בירושלים

במקביל לכנס, התקיים גם טקס חגיגי באקדמיה הלאומית למדעים בירושלים.
בחלקו הראשון נשאו דברים  נשיא האקדמיה והועברו הרצאות מדעיות ע"י אורחים מהארץ ומחו"ל. האירוע כלל אתנחתות מוזיקליות, ולבסוף קבלת פנים חגיגית.
 
ניתן לצפות באתר הכנס ובתכנית האירוע של האקדמיה ב
 
 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>