קבלו את ד"ר מקסים סוקול

חבר סגל חדש במחלקה למדע והנדסה של חומרים

01 אוקטובר 2020
קבלו את ד"ר מקסים סוקול

נעים מאוד...

אני ד"ר מקסים סוקול

 

הגעתי לפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב...

מפוסט-דוקטורט במעבדה לחומרים שכבתיים(Layered Solids Group)  באוניברסיטת דרקסל שבפילדלפיה ארה"ב, תחת ניהולו של פרופ' Michel Barsoum. את הדוקטורט ביצעתי בהנחייתו של פרופ' נחום פרגה במחלקה לחומרים באוניברסיטת בן-גוריון, שם גם סיימתי לימודי תואר ראשון בפיזיקה ובהנדסת חומרים ותואר שני בהנדסת חומרים.

 

דברים שאני גאה בהם...

חומרים קרמיים בנויים לרוב מאוסף גרעינים שצופפו יחדיו. קיים כלל ידוע בתחום הקרמיקה לפיו ככל שגודל הגרעינים קטן יותר כך החומר חזק יותר. במסגרת הדוקטורט חקרנו כלל זה על ידי הקטנת גודל הגרעינים ככל האפשר והצלחנו לייצר חומרים קרמים בעלי מבנה גרעינים בסקלה הננומטרית. הצלחנו להראות ע"י ניסויים ומודל תאורטי כי גרעינים מתחת לגודל קריטי מסוים לא רק שלא מקיימים את התנאי המדובר אלא להפך, מחלישים את החומר.

 

אם הייתי צריך לספר על המחקר שלי, הייתי אומר...

שהמחקר שלי עוסק בעיקרו בפיתוחם של חומרים קרמים חדשים ובשיפור התכונות הפיזיקליות של חומרים קיימים על ידי הנדסת המיקרו מבנה ושליטה על הרכב החומר.

 

חלום ומטרות למעבדה החדשה שלי...

במחקר ניסיוני מהסוג בו אני עוסק רוב העבודה נעשית במעבדה. לכן פרט לציוד מתקדם לצורכי מחקר חשוב לי מאוד שהמעבדה תהיה בעלת סביבת עבודה נינוחה, אסתטית ומהנה שתאפשר חווית עבודה חיובית ותמשוך אליה אנשים טובים מתחומים מגוונים.

 

כשאני לא באוניברסיטה...

אני אוהב לטייל ולצלם.

 

אם לא הייתי חוקר הייתי...

מורה לפיזיקה בתיכון.

 

פרטי ההתקשרות שלי...

sokolmax@tauex.tau.ac.il

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>