הפקולטה להנדסה חונכת הסכם לשיתוף פעולה אקדמי עם Yeshiva University מניו-יורק

תלמידי "ישיבה יוניברסיטי" יוכלו מעכשיו להשלים תואר ראשון בפקולטה להנדסה

26 ספטמבר 2017
אוניברסיטת YU

התוכנית הבינלאומית לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה תאפשר לתלמידי "ישיבה יוניברסיטי" (Yeshiva University; YU) מניו-יורק להשלים תואר ראשון בפקולטה להנדסה  ולהשתלב בתעשיה.

 

התכנית הבינלאומית בפקולטה להנדסה

התוכנית הבינלאומית לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה נוסדה כיוזמה של נשיא האוניברסיטה פרופ' יוסף קלפטר. מקים התכנית היה פרופ' אנטוני וייס, ובשנים האחרונות עומד בראשה פרופ' אהוד הימן. התכנית מבוססת על התכנית הרגילה (העברית) לתואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה של הפקולטה להנדסה, עם שינויים מסוימים במבנה של שנת הלימודים האחרונה המיועדים להתאים את קורסי ההתמחות לדרישות קהל היעד.

התכנית היא היחידה בארץ בתחומה. מטרותיה הן: הכשרת מהנדסים אשר עם שובם לארצות מולדתם ישמשו גשר לפיתוח ומיסוד הקשרים בין תעשיית ההי-טק הישראלית ובין התעשייה המקומית; הכשרה של עולים חדשים המעוניינים ללמוד הנדסת חשמל ואלקטרוניקה בארץ אך לא מסוגלים לעשות זאת בגלל מגבלות שפה; פיתוח הקשרים האקדמיים בין הפקולטה להנדסה למוסדות אקדמיים אחרים ברחבי העולם.

המצטיינים שבין תלמידי התכנית יכולים להמשיך את לימודיהם לתארים גבוהים מחקריים בפקולטה להנדסה. מספר תלמידים מצטיינים מהמחזורים הראשונים כבר נקלטו במסלול הישיר לתואר שני מחקרי בביה"ס להנדסת חשמל.

 

על שיתוף הפעולה עם YU - "ישיבה יוניברסיטי" 

YU היא אוניברסיטה המופעלת ע"י הזרם היהודי אורתודוקסי בארה"ב ומשלבת לימודים לתואר ראשון BA במדעי הרוח ומדעי הטבע עם לימודי קודש. לאוניברסיטה YU אין תואר ראשון בהנדסה, אבל היא מפעילה תכנית משותפת עם אוניברסיטת קולומביה CU בניו יורק במסגרתו, תלמידים לומדים שנתיים ב YU ובהמשך 3 שנים בCU  שלאחריהן הם מקבלים תואר BSc בהנדסה מ CU בנוסף לתואר BA מ YU.

תכנית שיתוף הפעולה החדשה בין הפקולטה להנדסה של אוניברסיטת ת"א ל YU היא בעלת אופי דומה. התכנית מיועדת לתלמידי YU המעוניינים ללמוד הנדסה בארץ מסיבות שונות, כגון: רצון ללמוד בארץ ישראל, עליה, היכרות וקשר עם תעשיית ההי-טק  בארץ, וכו. הפקולטה להנדסה והאוניברסיטה נענו לאתגר זה מתוך רצון עז ליצור קשר עם היהודי-אורתודוקסי . התכנית מיועדת לתת לתלמידים אלו חינוך מדעי והנדסי בחזית הידע העולמי ברמה המקובלת בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת ת"א.

 

איך זה יעבוד?

סטודנטים ילמדו שנתיים ב YU במהלכן הם ילמדו את קורסי הבסיס במתמטיקה פיזיקה ומדעי המחשב, בנוסף ללימודים כלליים ולימודי קודש כמקובל ב YU. התלמידים שיצטיינו בלימודיהם יתקבלו לתוכנית הבינלאומית בפקולטה להנדסה באוניברסיטת ת"א, וילמדו 3 שנים נוספות שלאחריהן יקבלן תואר BSc בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מאוניברסיטת ת"א. התלמידים בתכנית יוכלו לעשות את פרויקט הגמר שלהם בתעשייה בארה"ב או בארץ.

"אין לנו ספק שאלו שיבחרו בתכנית יוכלו להשתלב בתעשיית ההי-טק בארץ כמו גם בארה"ב. אנו מאמינים ומקווים שהשתלבותם בתעשייה בארץ תתרום גם לתהליך ההשתלבות של החברה החרדית במגזר ההנדסי בארץ" – כך מציין ראש התכנית הבינלאומית, פרופ' אהוד הימן.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive