תואר ראשון במדעי הנתונים

הרישום מתבצע דרך בית הספר למדעי המתמטיקה 

יום פתוח, פברואר 2022
אז מה עושים עם זה?

משרות מדעני נתונים, אלגוריתמאי לימוד מכונה, ומפתחי בינה מלאכותית

היום, כמעט כל פעילות יומיומית שאנחנו מבצעים מייצרת נתונים. אם בגלישה באינטרנט, שימוש בטלפון הנייד, קניות בסופר או הזמנות אונליין, נסיעות באוטובוס וברכב פרטי, ועד לבדיקות רפואיות. החשיבות העצומה והגדלה של נתונים בקבלת החלטות, ניתוח תהליכים וביצוע מחקר בתעשייה ובאקדמיה מייצרת הזדמנויות ייחודיות שמצריכות הכשרה ייעודית מעמיקה ורחבה. התואר הראשון שאנחנו מציעים הוא רב תחומי ומשלב ידע מגוון משלל דיסציפלינות על מנת להכשיר אותך להתמודדות עם האתגרים שהעולם המודרני מציב בפנינו. התוכנית שלנו עוסקת באיסוף הנדסת וארגון נתונים, ניתוח והבנת נתונים, ניהול ועבודה עם נתוני עתק, הבנה וניתוח תהליכים ומערכות מורכבות ושילוב של ידע תיאורטי מעמיק ושיטות מעשיות מודרניות. בסוף התואר, נתונים לא יראה לך כמו ג׳יבריש, אלא כמו עולם ומלואו. 


למה אצלנו?

כי התוכנית המוצעת מעניקה בסיס רחב במתמטיקה, סטטיסטיקה וחישוביות, לצד כישורים המגוונים בניתוח וניהול נתונים, הבנת תהליכים מורכבים והסקת מסקנות. נתונים הם אלו שמאפשרים לארגונים רבים להציע שיפור במוצרים ובשירותים הניתנים לנו, כמו גם לבצע אופטימיזציה לתהליכים ברמת הארגון/החברה כולה. שימוש בכלים מתקדמים מתחומי בינה מלאכותית, אנליטיקה עיסקית ולימוד מכונה מבססים קבלת החלטות והסקת מסקנות מהירה וטובה תוך ייעול של מגוון תהליכי יצור ושרות. הנתונים הנאספים בארגונים רבים מכונים "הנפט של הכלכלה החדשה", ומגזין "הרווארד ביזנס רוויו"  כינה את מדע הנתונים כ"עבודה הסקסית ביותר של המאה ה-21". בהתאם חל ביקוש עצום בשוק ומאות אלפי משרות חדשות נפתחו, בשכר ותנאים מעולים. 

 

מה אפשר לעשות עם זה?

להשתלב בארגונים מודרניים שרואים חשיבות בשימוש בנתונים בעת קבלת החלטות, ניתוח תהליכים וביצוע מחקר, אם בתעשיית ההייטק, גופים ציבוריים והאקדמיה. 

 

איך אפשר ללמוד את זה?

התוכנית נשענת על קורסים מארבעה נדבכים עיקריים: קורסים המקנים רקע מתמטי וסטטיסטי מוצק, קורסים במחשבים והנדסת מערכות מידע, כולל מערכות נתוני עתק (Big Data), קורסים ייחודים בלמידת מכונה (Machine Learning), למידה סטטיסטית (Statistical Learning) ובינה מלאכותית (Artificial Intelligence), קורסים ניהוליים והנדסיים המאפשרים ניתוח תהליכים מורכבים, כגון חישובי החזר השקעה, קבלת החלטות, ואנליטיקה עסקית התכנית כוללת גם פרויקט יישומי במדעי הנתונים. כמו כן, התוכנית כוללת פרויקט יישומי במדעי הנתונים. 

 

***הענקת התואר מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה

 

התואר המוענק:

B.Sc במדעי הנתונים

 

תנאי קבלה

לרישום

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>