קבלו את ד"ר רעות נוחם

חברת סגל חדשה במחלקה להנדסת תעשייה

12 יולי 2022
ד"ר רעות נחם
ד"ר רעות נחם

נעים מאוד...קוראים לי רעות נוחם. 

הגעתי לאוניברסיטת תל אביב מאוניברסיטת נורת'ווסתרן, אחרי פוסט-דוקטורט של שלוש שנים. עשיתי תואר ראשון שני ושלישי באוניברסטית תל אביב, במחלקה להנדסת תעשייה ושמחה מאד לחזור הביתה כחברת סגל.

 

דברים שאני גאה בהם... בעבודת הדוקטורט שלי מידלתי ופיתחתי אלגוריתמים לתכנון   שרשראות אספקה והקצאת משאבים יעילה ושוויונית עבור אוכלוסיות שנפגעו מאסונות טבע או משברים הומניטאריים. המודלים לוקחים בחשבון את ההתנהגות האנושית בעתות חירום. שלא כמו בזמן שגרה, מצבים של לחץ, חרדה וחוסר וודאות יגרמו לאנשים לפעול דוקא בניגוד להנחיות, אם מבחירה, במידה וירגישו שזה הדבר הנכון ביותר עבורם או אם מחוסר ברירה. הראנו כי במצבי חירום כגון אסון טבע, מגיפה או מלחמה, כאשר שיתוף פעולה מצד האוכלוסיה הוא המפתח ליישום מוצלח של כל תכנית פעולה, שילוב ההיבטים ההתנהגותיים במודלי קבלת ההחלטות הוא קריטי והתעלמות מההיבט האנושי עלולה להוביל לפתרון גרוע בהרבה מהפתרון שיתקבל תחת הערכת מצב מציאותית וכנה. המחקר זכה לתמיכה ומימון של משרד המדע ובהמשך זכיתי בשתי מלגות יוקרתיות לפוסט דוקטורט. אחד המאמרים שהתפרסם בעקבות המחקר (בשיתוף עם פרופ' מיכל צור) זכה אף הוא בפרס בפרס יוקרתי מטעם האיגוד האירופאי לחקר ביצועים.  

 

בכמה מילים... המחקר שלי עוסק במידול מתמטי, ניתוח ופיתוח שיטות פתרון עבור בעיות בניהול שרשראות אספקה, לוגיסטיקה ומערכות בריאות. אני משתמשת במגוון כלים מתחום חקר הביצועים והאופטימיזציה כגון מידול מתמטי, ניתוח נתונים וסימולציות כדי לפתח כלים עבור מקבלי החלטות בעיקר במגזר הציבורי. המטרה היא לאזן בין צרכים שונים ומגוונים כאשר המשאבים הקיימים עבור הצרכים הללו הם מוגבלים.

 

החלום והמטרות שלי למעבדה החדשה... להוות כר פורה לסטודנטים בו הם יוכלו לפתח כלים ופתרונות חדשניים וישימים לבעיות ניהול משאבים. בעזרת הכלים הללו ניתן יהיה להשפיע על איכות חייהם של אנשים ואף להציל חיים, לצמצם פערים חברתיים, ולחסוך במשאבים. המעבדה תקדם שימוש בחקר ביצועים לשיפור היעילות והשוויניות של מערכות בריאות ושירותים במגזר הציבורי ותעבוד בשיתוף פעולה עם מקבלי החלטות מהתחום.

 

כשאני לא באוניברסיטה... אני מבלה עם המשפחה ומתרגלת יוגה וקרוספיט.

 

אם לא היית חוקרת הייתי... רופאת ילדים.

 

ליצירת קשר איתי...reutno@tauex.tau.ac.il

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>