טקס הענקת "מלגות KLA למצוינות"

כשמצוינות וחברות נפגשות

09 מרץ 2021
טקס הענקת מלגות KLA למצוינות

טקס הענקת מלגות KLA למצוינות התקיים זו השנה השנייה ונראה כי הוא הופך למסורת של ממש.

לאחר שנים בהן העניקה חברת KLA חסות לתוכנית המצטיינים של בית הספר להנדסת חשמל, לפני שנתיים יזמנו יחד את תוכנית המלגות לסטודנטים-יות מחקר מצטיינים-יות של הפקולטה להנדסה לשם קידום המחקר בקרב סטודנטיות וסטודנטים מבטיחים ופרסמנו קול קורא להגשת מועמדות למלגה.

הטקס שהתקיים ביום שני, ה-8.3.2021, נערך באופן מקוון, ברוח התקופה, מה שלא מנע מהסטודנטיות והסטודנטים להלהיב את דמיון המשתתפים עם מחקרים פורצי דרך. 

 

חברת KLA ישראל היא שותפה חשובה ומשמעותית מאד של הפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב ושומרת על קשר הדוק עם ארגון עמיתי התעשייה מראשיתו.

החברה אימצה ללבה את נושא המצויינות האקדמית ומשקיעה רבות בקשרים האקדמיים עם הפקולטה להנדסה. בנוסף לחסות שנתית למלגות, החברה שותפה פעילה בהנחיית פרויקטי גמר של סטודנטים, תמיכה במעבדות מחקר, אירועי גיוס, הרצאות טכנולוגיות, מלגות ועוד.

 

טקס הענקת מלגות KLA למצוינות

טקס הענקת "מלגות KLA למצוינות" נערך כאמור השנה בזום. דיקאן הפקולטה להנדסה, פרופ' יוסי רוזנוקס, ברך את הסטודנטיות והסטודנטים המצטיינים ועמד על חשיבות הקשר עם KLA.  לאחריו ברך ד"ר עידו דולב, מנהל היחידה העסקית OVL בחברה ובוגר הפקולטה בעצמו.

 

ד"ר דולב נתן הרצאה מרתקת אודות "מבנים ננומטרים בתעשיית חצאי המוליכים - עבר, הווה ועתיד" ועמד על החשיבות של מחקר ופיתוח והמשאב האנושי בחברה, העובדים, שהם הלב הפועם של החברה.

לדברי ד"ר דולב, ההישגים וההצלחות נובעים בסופו של דבר מהעובדים המצעידים את החברה קדימה.

 

ד"ר דולב שיתף את האורחים בסיפורו האישי מימיו כסטודנט בפקולטה וסיפר על הדוקטורט שכתב בהנחיית פרופ' עדי אריה, שאף נכח בטקס. עוד ציין ד"ר דולב את התרשמותו מהסטודנטים-יות והמחקר האקדמי שנעשה באוניברסיטת תל אביב. בהמשך האירוע, הציגו הזוכות והזוכים במלגה המכובדת, את מחקריהם מעוררי ההשראה.

 

לדברי פרופ' דוד מנדלוביץ, יו"ר ארגון עמיתי התעשייה: "הפקולטה להנדסה שבאוניברסיטת ת"א עומלת כבר שנים רבות לחזק את הקשר בינה לבין התעשייה. ללא ספק KLA הינה חלוצה בין החברות לפעולות משותפות עם הפקולטה. מהשהחל בהיקפים צנועים של ימי זרקור ומס' מצומצם של מלגות הפך לשיתוף פעולה הדוק ורחב, אשר כולל מלגות נדיבות לסטודנטים בתארים מתקדמים, השמות של בוגרי הפקולטה בחברת KLA, העקת חסויות לאירועים ועוד."

 

עוד הוסיפה יערית רחמים אברוצקי, מנהלת ארגון עמיתי התעשייה: "משמח לראות שהקשר עם חברת KLA מעמיק ומתחזק במרוצת השנים. הנהלת החברה ועובדיה משקיעים בכל עת מאמץ, יצירתיות ומחשבה לקידום הקשרים האקדמיים וליצירת שיתופי פעולה מגוונים ובעלי השפעה רחבה. KLA חרטה על דגלה לקדם ולהעצים את ההון האנושי שלה, השקעה אשר מורגשת כבר מראשית דרכו האקדמית של העובד הפוטנציאלי. אין ספק שחברת KLA משפיעה רבות על עיצוב דור ההמשך שיוביל בעתיד לפיתוחים טכנולוגיים משני חיים.

 

אודות KLA ישראל

בין אם מדובר במכונית אוטונומית, טכנולוגית VR או רובוטיקה - חברת KLA מאפשרת ללקוחותיה להפוך כל רעיון למציאות. החברה מובילה את שוק המטרולוגיה העולמי, העוסק בתהליכי מדידה ובדיקות של שבבים, שנמצאים, כידוע, בבסיסם של מותגים כמו נטפליקס, אמזון ואינטל, או מוצרים כגון  המכונית האוטונומית, מטוסים, לוויינים, משחקי מחשב, טלפונים ועוד.

 

KLA הוקמה ב- 1976 בקליפורניה וכעבור 10 שנים הקימה את הסניף הישראלי במגדל העמק. ב-2019 רכשה החברה את אורבוטק הישראלית, וכעת היא מונה למעלה מ- 10,000 עובדים בכ- 18 סניפים ברחבי העולם, והמחזור השנתי שלה מגיע לכ- 5 מיליארד דולר.

 

בסניף במגדל העמק, אשר בראשו עומד אורי תדמור, נשיא KLA ישראל, כ-600  פיזיקאים, מהנדסים, מדעני מידע, אנשי תפעול ומומחים לפתרון בעיות, הטובים בתחומם, ויחד הם שוקדים על פיתוח וייצור הדורות הבאים של מכונות לבדיקת שבבים, בהתבסס על הטכנולוגיות המתקדמות בעולם כאשר ויכוח על מחצית האנגסטרום הוא מראה די שכיח במשרד.

 

כ-60,000 מכונות של החברה מותקנות אצל לקוחותיה ברחבי העולם, ביניהן: אינטל, קיוקסיה (טושיבה לשעבר), סמסונג ועוד. לחברה יש כ-30 קווי מוצר וכעת היא שוקדת על דור 16 של מכונת הדגל שלה. הטכנולוגיה של KLA אשר פותחה בישראל (Archer), זכתה להימנות על רשימת 70 ההמצאות הישראליות, בחגיגות ה- 70 למדינת ישראל.

 

ברכות לזוכים ולזוכות במלגה. 

הנכם מוזמנים להתרשם מהאירוע

 

זוכי המלגות לשנת תשפ"א

שם תואר נושא המחקר קישור למחקר
דניאלה גודר תואר שלישי בהנדסה ביו-רפואית A Novel Approach for Breast Reconstruction אודות המחקר
טלי דותן תואר שלישי במדע והנדסה של חומרים Advanced Methods for Electrochemical Biosensing אודות המחקר
רמי כץ תואר שלישי בהנדסת חשמל Distributed parameter systems with applications to multi-agent systems אודות המחקר
תומס זכריאס תואר שלישי בהנדסת חשמל Superoscillations in optics אודות המחקר
יובל אוליאל תואר שני בהנדסה ביו-רפואית Connecting the Chemical Environment to the Neuronal Activity אודות המחקר
אביב רגב תואר שני בהנדסת חשמל

Parameter estimation approach for accumulated rain estimation from  new near-ground sensors.

אודות המחקר
אופיר ישרים תואר שני בהנדסת חשמל All optical control of light using nonlinear processes אודות המחקר
מיכל גולדברג תואר שני בהנדסה סביבה Measuring Nitrates in Water using Electrochemistry אודות המחקר

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>