טקס הענקת "מלגות KLA למצוינות" תשפ"ג

הטקס השנתי להענקת מלגות הצטיינות לסטודנטים.ות

15 מאי 2023
KLA SC

ביום רביעי ה-10.05.2023 התקיים טקס הענקת מלגות KLA  למצוינות.

תכנית המלגות היוקרתית פועלת זו השנה הרביעית בפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב, וניכר כי הפכה כבר למסורת. תוכנית מלגות זו נוסדה לשם קידום מחקר חדשני ויוצא דופן בקרב תלמידים.ות מבטיחים מכל תחומי ההנדסה. לכל הקורא שפורסם נשלחו עשרות קורות חיים מרשימים, ולאחר בדיקה דקדקנית נבחרו עשרת הזוכים והזוכות הטובים והמתאימים ביותר. ראוי לציין כי קודם לכן העניקה KLA  חסות לתוכנית המצטיינים.ות של בית הספר להנדסת חשמל, דבר אשר מורה כי התמיכה במחקר והאקדמיה לצד עיצוב דור העתיד מהווים חלק אינטגרלי מערכי היסוד של KLA.

חברת KLA ישראל הינה שותפה חשובה ומשמעותית מאד של אוניברסיטת תל אביב ושומרת על קשר הדוק עם המרכז לקשרי תעשייה של האוניברסיטה עוד מראשית ימיו. החברה אימצה ללבה את נושא המצוינות האקדמית ומשקיעה רבות בפיתוח הקשר עם האוניברסיטה בקשת רחבה של תחומים. ראוי לציין כי מעבר לחסות השנתית עבור מלגות ההצטיינות, החברה אף שותפה פעילה בהנחיית פרויקטים גמר של סטודנטים וסטודנטיות של הפקולטה להנדסה, תמיכה במעבדות מחקר, אירועי גיוס, הרצאות טכנולוגיות, מלגות ועוד.

חיזוק לכך ניכר בדבריה של הגב' ויקי פלטניק, מנהלת קשרי אקדמיה בחברת KLA: "לאורך השנים שיתוף הפעולה שלנו עם הפקולטה להנדסה התרחב והעמיק וצמח לכדי קשר משמעותי ארוך שנים. תמיד ראינו עין בעין את הצורך בטיפוח המצוינות האקדמית בקרב הסטודנטים להנדסה, תמיד חיפשנו יחד פתרונות יצירתיים שיסייעו להגדיל את מספר הסטודנטים העוסקים במחקר במסגרת התארים המתקדמים, תמיד היינו קשובים – אנחנו לצרכי האוניברסיטה והאוניברסיטה לצרכי התעשייה. כמובן שיש כאן חותם אישי של העוסקים במלאכה – פרופ' דוד מנדלוביץ וגב' יערית רחמים-אברוצקי. אנחנו כבר מצפים בקוצר רוח להשקת "קול קורא למלגות לשנת הלימודים 2023-2024."

 

אודות KLA  ישראל

בין אם מדובר במכונית אוטונומית, טכנולוגית VR או רובוטיקה - חברת KLA מאפשרת ללקוחותיה להפוך כל רעיון למציאות. החברה מובילה את שוק המטרולוגיה העולמי, העוסק בתהליכי מדידה ובדיקות של שבבים, שנמצאים, כידוע, בבסיסם של מותגים כמו נטפליקס, אמזון ואינטל, או מוצרים כגון:  המכונית האוטונומית, מטוסים, לוויינים, משחקי מחשב, טלפונים ועוד.

KLA  הוקמה ב- 1976 בקליפורניה וכעבור 10 שנים הקימה את הסניף הישראלי במגדל העמק. ב-2019 רכשה החברה את אורבוטק הישראלית, וכעת היא מונה למעלה מ- 10,000 עובדים בכ- 18 סניפים ברחבי העולם, והמחזור השנתי שלה מגיע לכ- 5 מיליארד דולר.

בסניף במגדל העמק, אשר בראשו עומד אורי תדמור, נשיא KLA ישראל, כ-600  פיזיקאים, מהנדסים, מדעני מידע, אנשי תפעול ומומחים לפתרון בעיות, הטובים בתחומם, ויחד הם שוקדים על פיתוח וייצור הדורות הבאים של מכונות לבדיקת שבבים, בהתבסס על הטכנולוגיות המתקדמות בעולם כאשר ויכוח על מחצית האנגסטרום הוא מראה די שכיח במשרד.

כ-60,000 מכונות של החברה מותקנות אצל לקוחותיה ברחבי העולם, ביניהן: אינטל, קיוקסיה (טושיבה לשעבר), סמסונג ועוד. לחברה יש כ-30 קווי מוצר וכעת היא שוקדת על דור 16 של מכונת הדגל שלה. הטכנולוגיה של KLA אשר פותחה בישראל (Archer), זכתה להימנות על רשימת 70 ההמצאות הישראליות, בחגיגות ה- 70 למדינת ישראל.

 

טקס הענקת מלגות KLA למצוינות

הטקס נערך בהנחיית יערית רחמים אברוצקי, מנהלת המרכז לקשרי תעשייה, ונפתח בדברי ברכה של דקאן הפקולטה להנדסה פרופ' נעם אליעז, ראש המרכז לקשרי תעשייה של אוניברסיטת תל אביב, פרופ' דוד מנדלוביץ, וד"ר טלי הורביץ Head of Product Technology Group, FPD Division , אשר שיבחו את הישגיהם הכבירים של הסטודנטיות והסטודנטים ואף עמדו על חשיבות הקשר עם  KLA. לאחר מכן הגב' ויקי פלטניק סיפרה אודות התפתחותה של KLA בהיבט המקומי והגלובלי, ובהמשך ניתנה הרצאת תוכן מרתקת על ידי ד"ר מארי ארנספרגר בנושא: Flat Panel Display Introduction: Enabling the Displays of the Future”".

מדברי פרופ' מנדלוביץ: "את המסורת הזו נרצה רק להמשיך! בימים אלו קיימנו את הטקס השנתי הרביעי לחלוקת מלגות KLA לתארים מתקדמים. הקשר בין חברת KLA לבין הפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב הוא רב שנים, ואף התרחב לפעולות רבות הקשורות לחיזוק שיתופי הפעולה בין החברה לאוניברסיטה. KLA ידועה כחברה המתפתחת במהירות ופורצת דרך בתחומה. היא מהווה גורם מוצלח מאוד לשיתוף פעולה עם הפקולטה להנדסה שכידוע מתגאה ברב תחומיות שלה, באיכות המחקר שבה ובאיכות הסטודנטים והסטודנטיות שלומדים בה. הצרכים הגבוהים של KLA בטכנולוגיות מתקדמות ובכוח אדם מעולה מבטיחים את הרחבת והידוק שיתופי הפעולה ואני בטוח שנראה יותר בוגרים שלנו מקדמים את חברת KLA כעובדים בכירים שלה. ארצה להודות לחברת KLA על היוזמה המבורכת."

רגע לפני הענקת תעודות הערכה לזוכות והזוכים, הציגו הסטודנטים.ות את מחקרם בקצרה. לאחר חלוקת התעודות, כל באי האירוע נהינו מסיור מודרך בגלריה האוניברסיטאית לאומנות בתערוכה ייחודית הנקראת "בעין התודעה". התערוכה מבוססת על דיאלוג בין אמנים.ות ובין חוקרים.ות מאוניברסיטת תל אביב מתחומים שונים: מדעי המוח, פסיכולוגיה, זואולוגיה, אסטרופיזיקה ועוד. במסגרת דיאלוג ייחודי זה, האמנים.ות משוחררים מקשרי הסיבה והתוצאה שנמצאים בבסיס החשיבה המדעית. המיצגים מפנים זרקור לזיקות המורכבות בין תפיסה וקוגניציה, כמו גם לנקודות העיוורון השונות שיש לנו לגביהן.

 

ברכות לזוכים ולזוכות במלגות לשנת תשפ"ג:

נושא מחקר

תואר

שם

תואר שני מחקרי

how to implement fast data structures and algorithms in hardware

ביה"ס להנדסת חשמל ואלקטורניקה

גבריאל מרקס

Spin-Anderson Localization of Light based on Nonlinear Optical Spintronic system analogue to Spin Glass Material

ביה"ס להנדסת חשמל ואלקטורניקה

שני יצחק

Printed wings

ביה"ס להנדסה מכנית

אור פילק

the preparation and characterization of PLA with HA reinforced by small amounts of INT-WS2

המחלקה למדע והנדסה של חומרים

אופק גולן

Developing a Vascular-Specific Bioink for the 3D Bioprinting of Mature Blood Vessel Networks

המחלקה להנסה ביו רפואית

רוני כהן

תואר שלישי

The Complexity of Secret Sharing Schemes

ביה"ס להנדסת חשמל ואלקטורניקה

עודד ניר

Distributed Sensing of Ultra-Sonic Acoustic Waves via Optical Fibers

ביה"ס להנדסת חשמל ואלקטורניקה

נדב ארבל

A Novel Solution Framework to solve Stochastic Dynamic Vehicle Routing Problems using Operations Research and Reinforcement Learning

המחלקה להנדסת תעשייה

גל נריה

Learning in-hand perception and manipulation with adaptive hands

ביה"ס להנדסה מכנית

אושר אזולאי

flow patterns and the associated FIV in the tested jumpers for various gas and liquid flow rates

ביה"ס להנדסה מכנית

אלכסנדר יורשיצ'ב

 

לצפייה בתמונות מהאירוע בואו לבקר בעמוד הפייסבוק של המרכז לקשרי תעשייה.

 

 

 

 

 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>