המשחק שלה

בוגרת מעוררת השראה בחברת אנבידיה

16 מרץ 2021
חן דניאל - בוגרת מעוררת השראה בחברת אנבידיה

 

חן דניאל, עובדת חברת אנבידיה, החלה את דרכה המקצועית בשנת 2017 כסטודנטית בחברת מלאנוקס. כשנתיים מאוחר יותר, בשנת 2019, חברת מלאנוקס הישראלית נרכשה על-ידי אנבידיה (NVIDIA) האמריקאית באחת מעסקאות הענק במשק (6.9 מיליארד דולר).  השאר כמובן היסטוריה.

 

כמה מילים על אנבידיה

חברת אנבידיה עלתה לכותרות לאחר שהמציאה בשנת 1999 את כרטיס המסך הגרפי, ה-GPU, דבר שחולל מהפכה בעולם המחשוב והגדיר מחדש את הגרפיקה הממוחשבת המודרנית. כיום, עם התפתחות ה-AI המודרני, פועל ה- GPU ככוח מניע ו"המוח" של רובוטים, מכוניות אוטונומיות ומחשבים שיכולים לתפוס ולהבין את העולם.

לאחר הרכישה, אנבידיה המשיכה את הקשר המיוחד שנרקם בין חברת מלאנוקס לבין הפקולטה להנדסה עוד מראשית ימיו של  ארגון עמיתי התעשייה, ועתה אנו ממשיכים לפתח אפיקי פעולה חדשים עם שותפינו מחברת אנבידיה, הכוללים אירועי גיוס ורווחה עבור הסטודנטים.ות ובוגרי.ות הפקולטה, ימי זרקור, הרצאות אורח טכנולוגיות, סדנאות העשרה מקצועית, חסות לטקס מצטייני דיקאן ועוד.

 

הכירו את חן דניאל

פנינו לחן דניאל, בוגרת הפקולטה וסטודנטית לתואר שני, לשמוע על השילוב בין לימודים, קריירה וקשרי אקדמיה – תעשייה, בשגרה ובתקופת קורונה.

 

שתפי אותנו במסלול האקדמי שלך 

למדתי לתואר ראשון בהנדסת חשמל בפקולטה להנדסה, במסלולים של תוכנה, עיבוד אותות והנדסה ביו-רפואית. סיימתי ללמוד בקיץ 2019. כיום אני לומדת תואר שני בהנדסת חשמל באוניברסיטה, במסלול ראיה ממוחשבת.

 

מתי התחלת את עבודתך באנבידיה ומה תפקידך בחברה?

למעשה התחלתי לעבוד בחברת מלאנוקס בסוף 2017, בתור סטודנטית, כשהייתי בשנה השלישית של התואר הראשון. בשנת 2019  נרכשה מלאנוקס על ידי אנבידיה ולשמחתי המשכתי לעבוד בחברה גם לאחר השינוי, כך שזה מקום העבודה הראשון שלי.

כיום אני אני עובדת בצוות שנקרא FW PHY verification. אני מפתחת ב-C++ את סביבת הווריפיקציה עבור קוד ה-firmware של השכבה הפיזית של הלינק. לאחרונה אף השתתפתי עם הצוות שלי בהאקתון שארגנה החברה, ועבדנו על התאמת התוכנה שפיתחתי במסגרת פרויקט הגמר שלי לרכיב חדש.

 

איך נראה יום עבודה שלך?

היום מתחיל בשיחת בוקר בה כל אחד מחברי הצוות מעדכן בהתקדמות שלו ובמשימותיו לאותו יום. בהמשך, אני עוברת על הבדיקות שהרצנו בלילה ומוודאת שאין בעיות חדשות. לאחר מכן, אני ממשיכה בפיתוח הפיצ'רים שאני אחראית עליהם, בשיתוף פעולה עם מהנדס מהצוות המקביל. במקביל, אני גם בקשר עם העובדים שנמצאים במעבדה, אם יש צורך בשינוי חיבורים ב-switch. לפני עידן הקורונה היינו נפגשים להתאווררות קצרה אחרי הצהרים במרפסת שצמודה ללשכת מנכ"ל. יש משם נוף מקסים ופתוח לפארק הירקון וכיף לעצור שם ולתפוס כמה דקות להתרעננות.

 

מדוע כדאי להצטרף לאנבידיה?

אני אוהבת את התרבות הארגונית של החברה, את הפתיחות והאפשרות שיש לכל אחד למצוא את הנישה שלו בחברה. גם המעבר הארגוני לאחר עסקת הרכישה היה מוצלח ואני כעובדת לא הרגשתי טלטלה או שינוי. החברה מתחשבת בסטודנטים מבחינת היקף עבודה בתקופות מבחנים. הליך הקליטה והחפיפה היה מוצלח ולא מלחיץ. בנוסף, יש הרבה אפשרויות להתפתח בחברה. אני לגמרי מאמינה שזו חברה שהיא לפני הכל משפחה שמעניקה בסיס טוב ואיתן לפיתוח הנתיב המקצועי.

 

מה לקחת איתך מלימודי ההנדסה לקריירה שלך?

לקחתי כמובן את שפות התכנות שלמדתי בתקופת הלימודים. בנוסף, הפרויקטים שעשיתי במהלך התואר עזרו לי לפתח יכולת עבודה עצמאית שמאוד חשובה לעבודה. למשל, לאחר הלימודים המשכתי לעבוד בחברה על התוכנה  שפיתחתי כחלק מפרויקט הגמר שלי בתואר הראשון.

 

אנבידיה חברה בארגון עמיתי התעשייה של הפקולטה להנדסה – איך את רואה את הקשר בין האקדמיה לבין אנבידיה ממשיך להתפתח?

חברת אנבידיה נמצאת מזה שנים בקשר רציף עם הפקולטה להנדסה. שיתוף הפעולה כולל השתתפות של אנבידיה לאורך השנה בפעילויות שונות הנוגעות לגיוס עובדים כגון מתן הרצאות מקצועיות וירידי גיוס, לצד שיתופי פעולה טכנולוגיים, הקצאת ציוד למחקר ופיתוח, השתתפות עובדי החברה בקורסים והכשרות באוניברסיטה ועוד. היחסים המתמשכים בין האוניברסיטה לתעשיה מאפשרים ממשק עבודה קרוב ופרודוקטיבי, אשר בתורו סולל את הדרך לשילובם של רבים מבוגרי הפקולטה כעובדים בחברת אנבידיה.

 

קורונה TIME
האם התקופה החדשה משפיעה על גיוס סטודנטים.יות ובוגרים.ות שלנו?

לשמחתי, אצלי בקבוצה אין האטה בגיוסים, אפילו להיפך! בחודש האחרון למרות הקורונה גייסנו סטודנט ושני מהנדסים חדשים. בכלל אנו מגייסים בכל עת, ואני מזמינה את הסטודנטיות והסטודנטים להגיש מועמדות ולהצטרף למשפחת אנבידיה. 

 

איך ממשיכים לשמור על קשר עם העובדים ועל העבודה השוטפת בזמן הקורונה?

כל שבוע אנחנו עורכים שיחת וידאו של כל הקבוצה. בנוסף, אנחנו ממשיכים לדבר בטלפון במהלך העבודה וקובעים לנו "הפסקות קפה" וירטואליות יזומות כדי להתעדכן, במקום הפסקות הקפה שהיינו עושים במשרד.

 

תחום מחקר שמסקרן אותך?

אני מאוד מתעניינת בתחום של עיבוד תמונה וראייה ממוחשבת ולכן המשכתי לתואר שני בתחום.

 

אם לא היית מהנדסת מה היית בוחרת להיות?

אם לא הייתי מהנדסת לדעתי הייתי לומדת משחק. תמיד חשבתי שזה משהו שאני אוהב לעשות ומי שמכיר אותי אומר שזה מתאים לי. חוץ מזה אני אוהבת לאפות. עכשיו אני לומדת לתואר שני ועובדת במשרה מלאה כך שאין לי הרבה זמן פנוי אבל אפייה היא סוג של תרפיה מכל מהעיסוקים.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>