פרופ' אהוד הימן

אמריטוס בביה"ס להנדסת חשמל
ביה"ס להנדסת חשמל אמריטוס
פרופ' אהוד הימן
טלפון פנימי: 03-6408147
משרד: הנדסת חשמל מעבד, 242

תחומי מחקר

תחום המחקר העיקרי של פרופ' הימן הינו תורת הגלים ויישומיה: קרינה, התפשטות בתווך מורכב ולא אחיד, פיזור ממטרות מורכבות, דימות, פיזור הופכי, ו- SAR. בפרט הוא מפתח שיטות אנליטיות במישורי הזמן והתדר לפתרון בעיות בתחומים אלה.

קורות חיים

פרופ' הימן קיבל את התואר הראשון בהנדסת חשמל בהצטיינות יתרה מאוניברסיטת ת"א בשנת 1977, את המאסטר בהצטיינות בהנדסת חשמל מהטכניון בשנת 1979, ואת הדוקטורט באלקטרופיזיקה מהמכון הפוליטכני בניו-יורק בשנת 1982. במהלך לימודיו זכה בפרסים שונים, ביניהם מלגות רוטשילד ופולברייט. לאחר סיום הפוסט דוקטורט במכון הפוליטכני, הצטרף לסגל המחלקה לאלקטרוניקה פיזיקלית באוניברסיטת ת"א, שם הוא מכהן כיום כפרופסור מן המניין. הוא הוזמן לכהן כפרופ' אורח במספר אוניברסיטאות.

 

פרופ' הימן כיהן במגוון תפקידים בפקולטה להנדסה, בין השאר היה בצוות ההקמה של בית הספר להנדסת חשמל וכיהן כראש ביה"ס הראשון בשנים 2004-2006. בשנים 2006-2014 כיהן כדיקאן הפקולטה להנדסה.

 

פרופ' הימן הוא עמית של ה- IEEE, ומשנת 1992 הוא מכהן כיו"ר האגודה הלאומית למדעי הרדיו שליד האקדמיה למדע. כהוקרה על הישגיו המדעיים הוא זכה בשנת 2011 במדליית הזהב ע"ש Balthasar van der Pol מטעם האגודה הבינלאומית למדעי הרדיו.

פרסומים

פרופ' הימן פרסם מעל 110 מאמרים בכתבי העת המובילים בתחום, והשתתף בעריכת מספר ספרים.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>