פרופ' יואכים מאיר

סגל אקדמי בכיר במחלקה להנדסת תעשיה
מחלקה להנדסת תעשיה סגל אקדמי בכיר
פרופ' יואכים מאיר
טלפון פנימי: 03-6405994
משרד: וולפסון הנדסה, 413

קורות חיים

יואכים מאיר הינו פרופסור במחלקה להנדסת תעשייה ומחזיק בקתדרה על שם סליה ומרקוס מאוס למדעי הנתונים. הוא הצטרף לאוניברסיטת תל אביב בשנת 2012. הוא בעל תואר שני בפסיכולוגיה ובעל דוקטוראט בהנדסת תעשייה (משנת 1994) מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב. הוא עשה השתלמות בתר-דוקטוראט בטכניון והיה חוקר שם, והוא היה במשך 17 שנים חבר סגל במחלקה להנדסת תעשייה וניהול באוניברסיטת בן-גוריון. הוא היה חוקר ומדען אורח בבית הספר למנהל עסקים של אוניברסיטת הארווארד ובמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) בו הוא סייע להקים את המעבדה AgeLab. בשנים 2014-2015 הוא היה פרופסור אורח ב-MediaLab ב-MIT. הוא עמית נבחר (Fellow) של ה-Human Factors and Ergonomics Society, חבר בכיר (Senior Member) ב-IEEE והוא זכה ב-Jerome H. Ely Human Factors Award  לשנת 2018.

 

מחקריו עוסקים במידול החלטות אנושיות באינטראקציה עם מערכות נבונות (intelligent systems), כאשר בני אדם מקבלים החלטות אודות תפעול מערכות או נעזרים בהן בהחלטותיהם. המחקרים עוסקים במידול מופשט ובמחקרי מעבדה, כמו גם ביישומים בתחום הרפואה, הנהיגה, אבטחת מערכות מיחשוב, והחלטות ניהוליות אחרות. הוא שימש כיו"ר האגודה הישראלית לארגונומיה, והוא היה בשנים 2015-2019 ראש המחלקרה להנדסת תעשייה באוניברסיטת תל אביב.

 

תחומי מחקר

מודלים כמותיים של מערכות אדם-מחשב חכמות, קבלת החלטות, מערכות תומכות החלטה, הצגת מידע, אינטראקציה עם אוטומציה ומערכות אוטונומיות, שימוש במדעי נתונים בקבלת החלטות

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>