פרופ' נועם בן אליעזר

סגל אקדמי בכיר במחלקה להנדסה ביו-רפואית
מחלקה להנדסה ביו-רפואית סגל אקדמי בכיר
ניווט מהיר:
פרופ' נועם בן אליעזר
טלפון פנימי: 03-6409388
משרד: רב תחומי, 406

תחומי מחקר

תחומי המחקר שלי ממוקמים על הממשק בין פיתוח מתודולוגיות חדשניות לדימות לא פולשני מבוסס תהודה מגנטית (MRI), והשימושים שלהם בתחומי הביולוגיה, הרפואה, ולמטרות קליניות. עבודת המחקר מאגדת ידע מכמה דיסיפלינות, החל מהבנה ומניפולציה של מומנטים מגנטים לשם תכנון פרוטוקולי הדמייה מתקדמים, קידוד סוגי מידע חדשים, חקירת אינטראקציות מזוסקופיות המתרחשות כמה סדרי גודל מתחת לגודל הפיקסל, האצה של שיטות לקידוד והדמייה, קידוד רב-פרמטרי סימולטני, הרחבה של יכולות ה-MRI  לדימות ברזולוציות אולטרה גבוהות, ופתוח אלגוריתמי עיבוד תמונה מותאמים. מבחינה ישומית אני מתעניין באפיון ארכיטקטורת המיאלין במערכת העצבים המרכזית, ובפתופיזיולוגיה של טרשת נפוצה ושל מחלות נוספות המערבות פגיעה ברקמת המיאלין.

 

תחומי מחקר:

פיתוח מתודולוגיות חדשניות לדימות לא פולשני מבוסס תהודה מגנטית (MRI), והשימושים שלהם בתחומי הביולוגיה, הרפואה, ולמטרות קליניות.

  • חקר של אינטראקציות מגנטיות ודינמיקות של ספינים לשם תכנון פרוטולי הדמייה מתקדמים, קידוד סוגי מידע חדשים, חקירת אינטראקציות מזוסקופיות (המתרחשות כמה סדרי גודל מתחת לגודל הפיקסל), האצה של שיטות לקידוד והדמייה, קידוד רב-פרמטרי סימולטני, הרחבה של יכולות ה-MRI  לדימות ברזולוציות אולטרה גבוהות, ופתוח אלגוריתמי עיבוד תמונה מותאמים.
  • כימות ואפיון ארכיטקטורת המיאלין במערכת העצבים המרכזית.
  • פתופיזיולוגיה של טרשת נפוצה ושל מחלות נוספות המערבות פגיעה ברקמת המיאלין.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>