ביקור מרתק של פרופ' ג'ואנה אייזנברג

שיתוף פעולה עם מדענים מובילים מהעולם במחלקה למדע והנדסה של חומרים

01 נובמבר 2018
ג'ואנה אייזנברג

פרופ' ג'ואנה אייזנברג מאוניברסיטת הרווארד היוקרתית התארחה בשבוע השני של אוקטובר במחלקה למדע והנדסה של חומרים ונפגשה עם חברי סגל וסטודנטים, והעבירה שני סמינרים מרתקים. אחד הסמינרים היה בנושא ציפויים מחליקים שמונעים הצמדות של בקטריות וסמינר שני בנושא חומרים עם מבנים דינמיים שמגיבים באופן הפיך לשינויים בסביבתם. 

 

ביקורה התאפשר תודות לתרומה של משפחת זיידמן מאזור שיקגו בארה"ב, עליה מופקד פרופ' נעם אליעז. תרומה זו מאפשרת למחלקה למדע והנדסה של חומרים לבנות שיתופי פעולה ארוכי טווח עם מדענים מובילים מצפון אמריקה ומאירופה. עוד בהמשך ביקורה נפגשה פרופ' אייזנברג אם נשיא האוניברסיטה, פרופ' יוסף קלפטר, על-מנת לבחון אפשרויות לשיתופי פעולה בין-מוסדיים חדשים. 

 

פרופ' אייזנברג היא פרופ' למדע חומרים, פרופ' לכימיה ולביולוגיה כימית, ודירקטורית מכון Kavli למדע וטכנולוגיה בתחום ביו-ננו באוניברסיטת הארוורד. היא חוקרת בעלת מוניטין עולמי במגוון תחומים כגון חיקוי מודלים מהטבע (biomimetics), ביו-מינרליזציה, חומרים חכמים, תופעות הרטבה, ממשקי ביו/ננו, ובנייה עצמית (self assembly). היא חברת האקדמיה האמריקאית למדעים ולאומנויות, האגודה הפילוסופית האמריקאית, האגודה האמריקאית לקידום המדע, ועמיתת האגודה האמריקאית הפיזיקלית, האגודה לחקר חומרים, וחברה חיצונית של אגודת מקס פלנק. היא זכתה בפרסים בינלאומיים רבים וחיברה למעלה מ- 220 מאמרים בכתבי עת, כולל Nature ו- Science היוקרתיים, ולמעלה מ-50 פטנטים שהתקבלו. היא הקימה מספר חברות. את הדוקטורט, בביולוגיה מבנית, ביצעה במכון וייצמן למדע.

קישור לסמינר: ציפויים מחליקים שמונעים הצמדות של בקטריות

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive