פצעי לחץ יתנו לכם סיבה טובה לזוז

לכבוד חודש המודעות הבינלאומי לפצעי לחץ, פרופ' עמית גפן מסביר על חשיבות התנועה

אנו מציינים כעת את חודש המודעות הבינלאומי לפצעי לחץ, אותו יזם וקידם פרופ' עמית גפן מהמחלקה להנדסה ביו-רפואית בפקולטה להנדסה, בעת שהיה נשיא האיגוד האירופי לפצעי לחץ.

 

השפעתם של פצעי לחץ על תוחלת ואיכות החיים של מטופלים בכל הגילאים ובמגוון מצבים רפואיים כמו גם על עלויות בריאות היא עצומה, ולכן מוקדש מירב זמנו של פרופ' גפן בשני העשורים האחרונים לפעילות מחקרית בינלאומית ולקידום הידע המדעי בנושא ושילובו בהנחיות בינלאומיות למניעה וטיפול.

 

"כידוע, פצעי לחץ גובים מחירים קשים מילדים ופגים, צעירים וקשישים, מנותחים, יולדות ועוד, אולם בידינו היכולת לצמצם את השפעתם המזיקה באמצעות שיתוף פעולה ליצירת ידע מדעי חדש ושימוש בו לפיתוח  הנחיות, התוויות וטכנולוגיות פורצות-דרך. החלפת מידע מדעי וקליני חדש מבוסס-ראיות בנושא חשוב זה בין כל הגורמים הרפואיים, גופי הממשל ותעשיית המכשור והציוד הרפואי היא המפתח לקידום המניעה והטיפול בפצעים הקשים הללו" כך מסביר פרופ' גפן.

 

לאחרונה קיבל השיח הרב-מקצועי שיזם פרופ' גפן כאמור ביטוי באמצעי תקשורת שונים בישראל, ולהלן מספר קישורים לכתבות שפורסמו בימים ובשבועות האחרונים בהם מסביר על תופעת פצעי הלחץ, הסיבות ודרכי טיפול:

פצעי לחץ: עלייה דרמטית בשכיחות בישראל

כתבה ב - doctors

 

מיולדות ופגים ועד סופרמן: 11 עובדות על פצעי לחץ

כתבה ב - ynet 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive