ד"ר איילת לסמן

סגל אקדמי בכיר בביה"ס להנדסה מכנית
ביה"ס להנדסה מכנית סגל אקדמי בכיר
ד"ר איילת לסמן
טלפון פנימי: 03-6408233
משרד: וולפסון הנדסה, 331

תחומי מחקר

מחקרה של ד"ר איילת לסמן משלב בין עולם המכניקה ועולם הביולוגיה. במעבדה נחקרת השפעתם של מאמצים מכניים על תהליכים ביולוגיים כגון תנועה וחלוקה תאית, התארגנות לכדי יצירת רקמה, התמיינות של תאי גזע ותקשורת בין תאים. דגש רב ניתן על חקר האינטראקציה של תאים עם סביבה אלסטית לא ליניארית סיבית המחקה תנאי רקמה בגוף.

קורות חיים

ד"ר איילת לסמן רכשה את השכלתה בטכניון שם השלימה תואר ראשון בהנדסת חומרים וכימיה, ותואר שני ושלישי בהנדסה ביו רפואית. את הפוסט-דוקוטרט עשתה במכון הטכנולוגי של קליפורניה (קל-טק) בפקולטה להנדסה כימית בשיתוף עם הנדסת מכונות. 

לאחר תקופת פוסט-דוקטורט נוספת במכון ויצמן בפקולטה לביולוגיה, ד"ר לסמן הצטרפה לאוניברסיטת תל אביב לבית הספר להנדסה מכנית כמרצה בכירה. 

פרסומים

1. Jacob Notbohm*, Ayelet Lesman*, David A. Tirrell, Guruswami Ravichandran. Quantifying cell-induced matrix deformation in three dimensions based on imaging matrix fibers. Integrative Biology. Oct 2015, 7(10):1186-95. *equal contribution

2. Jacob Notbohm, Ayelet Lesman, Phoebus Rosakis, David A. Tirrell, Guruswami Ravichandran. Microbuckling of fibrin provides a mechanism for cell mechanosensing. Journal of the Royal Society Interface. July 2015, 12(108).

3. Ayelet Lesman*, Jacob Notbohm*, David A. Tirrell, Guruswami Ravichandran. Contractile forces regulate cell division in three-dimensional environments. Journal of Cell Biology. Apr 2014, 205(2):155-62. *equal contribution


לרשימה המלאה

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>