תנאי קבלה - תואר ראשון

תנאי הקבלה לפקולטה להנדסה

מועמד לפקולטה להנדסה חייב לעמוד בדרישות הרישום והקבלה הכלליות של האוניברסיטה, כפי שהן מתפרסמות בתחילת עונת הרישום באתר האינטרנט של האגף לרישום ומינהל תלמידים באוניברסיטת תל-אביב.

 

מועמדים חסרי פיזיקה:

כ"חסר פיזיקה" מוגדר מועמד שלא נבחן בבחינת בגרות בפיזיקה ברמה של חמש יחידות בציון הנדרש בכל מגמה לפי המפורט באתר הרישום.

מי שהתקבל לפקולטה כ"חסר פיזיקה" לא יוכל להתחיל לימודים במגמות בהן נדרש לעמוד בבחינת הסיווג לפני תחילת הלימודים, או להמשיך לימודיו בסמסטרים במגמות בהן ניתן לעבור את בחינת הסיווג עד סוף סמסטר א', לפני שיעמוד בהצלחה בבחינת סיווג בפיזיקה. למתקבלים כ"חסרי פיזיקה" מציעה הפקולטה להנדסה בקיץ קורס הכנה בפיזיקה (פיזיקה 0). הקורס נמשך 6 שבועות, 3 פעמים בשבוע ובסופו מתקיימת בחינת סיווג. פרטים נוספים ניתן לקבל במזכירות הסטודנטים של הפקולטה להנדסה, טלפונים: 6409419, 6406200, 6407037.

מועמדים חסרי פיזיקה, שנרשמו לאחת התכניות בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ולתכנית למדע והנדסה של חומרים וכימיה חייבים לעבור את בחינת בסיווג בפיזיקה בציון הנדרש למגמה, לפני תחילת הלימודים.

תלמידים שהתקבלו למגמות הנדסה מכנית, הנדסה ביו-רפואית והנדסת תעשייה וניהול חייבים לעבור את בחינת הסיווג בפיזיקה 0 עד סוף סמסטר א' של שנת הלימודים הראשונה, בציון הנדרש בכל מגמה.

בסמסטר א' לא יתקיים קורס "פיזיקה 0". תלמיד שלא ישתתף בקורס הקיץ, יוכל להשלים את חומר הלימוד באופן עצמאי  ולעמוד  בבחינת סיווג שתתקיים בסוף סמסטר א'. רק לאחר שיעמוד בבחינה בהצלחה, יוכל להתחיל בלימודי הפיזיקה.

למגמה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה לא יתקבלו לסמסטר ב' מועמדים "חסרי פיזיקה", אלא אם יעמדו בבחינת הסיווג שתתקיים בסוף סמסטר א', לפני תחילת סמסטר ב'.  

 

בחינת סיווג במתמטיקה:

בשנים האחרונות אנו נוכחים לדעת כי חלק ניכר מהמתקבלים ללימודים בפקולטה להנדסה מתקשים, במיוחד בתחילת לימודיהם, להגיע לרמה ולקצב הלימוד הנדרשים בקורסי המתמטיקה השונים.

לאור הניסיון המצטבר, הוחלט, כי כל המתקבלים לפקולטה להנדסה שסיימו 4 יח"ל במתמטיקה יחויבו לעבור בחינת סיווג במתמטיקה אשר תתקיים באחריות בית הספר למדעי המתמטיקה בשיתוף הפקולטה להנדסה.

על מנת לסייע למתקבלים להתכונן לבחינת הסיווג מוצע על ידי ביה"ס למדעי המתמטיקה קורס הכנה שהותאם לשם כך. ההשתתפות בקורס אינה חובה, אך היא מומלצת בעיקר לנדרשים לעבור את הבחינה, כמו גם לכלל המתקבלים כהכנה ללימודים בכלל ולקורסי המתמטיקה בפרט.

מתקבלים לפקולטה להנדסה שסיימו 4 יח"ל במתמטיקה ולא קבלו ציון "עובר" בבחינת הסיווג במתמטיקה עד תחילת שנה"ל יוכלו להגיש בקשה להתחיל את לימודיהם במעמד על תנאי בתכנית לימודים מצומצמת בלבד ויחויבו לעמוד בבחינת הסיווג במתמטיקה בציון עובר עד סוף הסמסטר הראשון ללימודים.

מתקבלים אלו יגישו בקשה לוועדת הקבלה בדוא"ל: kabalahand@tauex.tau.ac.il, ויקבלו אישור בכתב לגבי תכנית הלימודים והתנאים בהם עליהם לעמוד.

קורס זה מומלץ גם למועמדים שהתקבלו ואינם חייבים בבחינת הסיווג.

 

מועמדים שלמדו באפיק המשולב של האוניברסיטה הפתוחה והפקולטה להנדסה:

על מועמדים שלמדו באפיק המשולב של האוניברסיטה הפתוחה והפקולטה להנדסה, יחולו נהלי האפיק המשולב, כפי שמפורסם בחוברת המידע של האוניברסיטה הפתוחה.

לפרטים ניתן לפנות לאוניברסיטה הפתוחה, טלפון: 09-7782222. מועמדים אלה נדרשים להגיע עד תחילת שנת הלימודים לרמה הנדרשת באנגלית, כמפורט בחוברת המידע למועמדים.

 

 

ספי הקבלה של שנת הלימודים תשע"ט

ספי הקבלה הניתנים להלן מעודכנים לספטמבר 2018, יכולים לעזור למועמדים רגילים (שאינם עתודאים), להעריך את סיכויי קבלתם.

ערכים אלה עשויים להשתנות מדי שנה (בכ-5% לכל כיוון), בהתאם למספר הנרשמים וליכולת הקליטה של הפקולטה.

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה: 660

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ומדעי המחשב: 691

הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ופיזיקה: 675

הנדסה מכנית: 626

הנדסה מכנית ומדעי כדור הארץ עם הדגש בלימודי סביבה - 645

הנדסה ביו-רפואית: 646

הנדסה ביו-רפואית וביולוגיה עם הדגש במדעי המוח - 700

הנדסת תעשייה וניהול: 646

מדע והנדסה של חומרים: 626

מדע והנדסה של חומרים וכימיה: 640

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>