מהנדסים על גלגלים

מרכיבים מכוניות ממונעת לצרכי ילדים עם נכויות מוטוריות

20 פברואר 2018
מכוניות ממונעת
מכוניות ממונעות בפעולה (תמונה מדף הפייסבוק של גו בייבי גו ישראל)

עמותת "גו בייבי גו" מתאימה מכוניות ממונעות לילדים עם נכויות מוטוריות ומעניקה להם אותן במתנה. העמותה הוקמה ומופעלת ע"י שלושה פיזיותרפיסטים ששמו לעצמם מטרה - לאפשר ניידות עצמאית ובטוחה לילדים המתקשים בהליכה תוך טשטוש הנכות ובכך לאפשר להם להתנסות בניידות עצמאית התורמת להתפתחות קוגניטיבית וחברתית. העמותה מתאימה מכוניות ממונעות לילדים עם נכויות מוטוריות ומעניקה להם אותן במתנה. 

 

חוויית ניידות עצמאית

לחלק מהילדים ההתנסות במכונית הממונעת היא הפעם הראשונה בה הם חווים ניידות עצמאית ללא תלות במטפל. כל ילד שנמצא מתאים מקבל במתנה מכונית ממונעת המותאמת לצרכיו האישיים שאותה הוא יכול להפעיל באופן עצמאי. העמותה מופעלת בהתנדבות ולוקחים בה חלק מתנדבים מתחומים שונים. המהנדסים מארגון "מהנדסים ללא גבולות" סניף אוניברסיטת תל אביב הצטרפו גם למיזם ותורמים מזמנם ומכישוריהם ההנדסיים לטובת הילדים. 

 

על הסדנה

אחת לחודש נעשית סדנה בה נבנים 4-5 רכבים והם נמסרים באותו יום לילד ולמשפחתו. "כאשר לילד ישנה מוגבלות קשה וצרכים מורכבים יותר ממה שאפשר לספק בסדנה החד יומית אנחנו נכנסים לתמונה", כך מסביר גיל מרגלית יו"ר ארגון מהנדסים ללא גבולות. "ראש ארגון "גו בייבי גו" ,סטפני ליבזון, מעבירה לנו את צרכי הילדים ואנו הופכים את הצורך של הילד למפרט דרישות שממנו בונים ומשנים את הרכב בין אם זה חיישני מרחק או העצמת אור וכו'. התאמת הרכב לצרכיו של כל ילד וילד עוזרת לספק את הרכבים  באופן קבוע וללא עיכובים . ישנו אתגר אמיתי ומאוד מספק עבור הסטודנטים הנפלאים שלנו להנדסה".

 

קישור לסרטון הסדנה

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive