תוכנית "שאר רוח" (קורסים הומניים) - תשפ"ב

  • אודות התוכנית
  • רשימת קורסי "שאר רוח"

תוכנית "שאר רוח" בתמיכתה של קרן מנדל תפגיש את תלמידי ותלמידות הפקולטה עם מחשבה, תחומי ידע ומחקר במדעי הרוח, מתוך הכרה בחשיבותו של חזון הומניסטי לעשייה ולחדשנות בכל תחומי הטכנולוגיה והמדע. הקורסים שמציעה התוכנית עוסקים בשאלות מרכזיות בתרבות, במחשבה ביקורתית על ידע ועל פרשנות, בסוגיות אתיות, וכן במסורת ובחידושים בכל תחומי מדעי הרוח, ובהם פילוסופיה, היסטוריה, ספרות, דתות, תרבויות המזרח הקרוב והרחוק, ארכאולוגיה, בלשנות ועוד.

אנחנו מאמינים שלתכנים אלה יש משמעות רבה להשכלה בתחומי המדעים המדויקים והטכנולוגיה. זיקות בין מדעים מדויקים, חדשנות טכנולוגית ומדעי הרוח כבר הניבו המצאות מהפכניות כמו רשתות חברתיות, מודלים של כלכלה שיתופית, אנציקלופדיות המבוססות על חוכמת המונים (וויקיפדיה) ופלטפורמות הוראה מרחוק. פיתוחן יצמיח עוד ועוד פרויקטים  משותפים פורצי דרך. 

במסגרת התוכנית מוצעים קורסים בחמש מתכונות שונות: קורסים מקוונים, קורסים היברידיים וקורס פרונטליים, וכן סדנאות  וקורסים משלבי עשייה. בכולם ילמדו תלמידי ותלמידות הפקולטה יחד עם תלמידי ותלמידות החוגים השונים במדעי הרוח.

החל משנת הלימודים תשפ"ב נדרשים תלמידי.ות הפקולטה לבחור, לאורך שנות הלימוד, קורסים מתחומים אלה – מתוך רשימה שמופיעה בידיעון, כל תוכנית לימודים על פי ההיקף המופיע בתוכנית הלימודים בין 4 ש"ס ל-6 ש"ס. קורסים אלו נכללים במניין השעות והממוצע לתואר.

 

לאתר הקורסים במדעי הרוח 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>