קבלו את ד"ר איתי אפשטיין

חבר סגל חדש בבית הספר להנדסת חשמל

25 יוני 2020
קבלו את ד"ר איתי אפשטיין

נעים מאוד...

אני איתי אפשטיין

 

הגעתי לפקולטה להנדסה באוניברסיטת תל אביב...

מברצלונה, ספרד. עשיתי פוסט-דוקטורט במכון לחקר הפוטוניקה ICFO – The Institute of Photonic Sciences, אצל פרופ' Frank Koppens בתחום של חומרים דו-מימדיים. את התואר הראשון והשני שלי עשיתי בפיסיקה באוניברסיטת תל אביב, ואת הדוקטורט בהנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב.

 

דברים שאני גאה בהם...

במהלך הדוקטורט שלי פיתחתי הולוגרמות מיוחדות לגלים פלזמוניים אשר מאפשרות שליטה מלאה על האמפליטודה והפאזה של גלים אלו, ולכן מאפשרות לייצר כל חזית גל שנדרשת, כולל מימוש של אלומות פלזמוניות בעלות תכונות מיוחדות. כחלק מהפוסט-דוקטורט שלי הצלחתי ליצור את אחד המהודים הקטנים בעולם לקרינה אינפרא-אדומה, על ידי שימוש בפלזמונים ייחודיים אשר נמצאים בשכבה אטומית אחת של גרפן (Graphene). זהו חומר דו-מימדי אשר בנוי משכבה אחת של אטומי פחמן שמסודרים במבנה הקסגונאלי, ושניתן לייצר איתו גלים פלזמונים שנעים לאורך השכבה.

 

אם הייתי צריך לספר על המחקר שלי, הייתי אומר...

המחקר שלי עוסק באינטראקציה שבין אור לחומרים דו-מימדיים. ישנם מגוון חומרים כאלו, בדומה לגרפן, והם בעלי תכונות שונות – מוליכים, מבודדים, מוליכים למחצה, מגנטיים וכו'. דו-המימדיות של החומרים והסימטריה שלהם יוצרת תכונות ייחודיות, במיוחד בהקשר של האנטראקציה שלהם עם אור. לאור העובי האטומי של חומרים אלו, ניתן לייצר מהם התקנים חשמליים ואופטיים בסקלה אטומית והתקווה היא שהם יובילו את טכנולוגיית המזעור הבאה.

 

חלום ומטרות למעבדה החדשה שלי...

במעבדה תתבצע ספקטרוסקופיה אלקטרו-אופטית מהתחום הנראה ועד האניפרא-אדום הרחוק, ובטפמפרטורות נמוכות. המעבדה תוכל ליצור דגמים של חומרים דו-מימדיים, ולהרכיב יחד מספר שכבות של חומרים דו-מימדיים שונים, כדי ליצור כל פונקציואליות רצויה.

 

כשאני לא באוניברסיטה...

אני מטיס טיסנים מונחי רדיו.

 

אם לא הייתי חוקר הייתי...

פיסיקאי בחברת היי-טק

 

פרטי ההתקשרות שלי...

itaieps@tauex.tau.ac.il

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>